home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Konkurencija na tržištu jeftinih automobila u Indiji će biti dodatno zaoštrena dolaskom novog malog modela korejskog Hyundaija.

Po poslednjim vestima, mali Hyundai (za sada poznat pod kodnom oznakom HA) će javnosti u Indiji biti predstavljen krajem ove ili početkom sledeće godine.

U početku će auto biti namenjen samo indijskim kupcima ali se očekuje da ga kasnije korejski proizvođač ponudi i na drugim tržištima.

O samom automobilu i nema mnogo podataka, sem da je za njega spreman novi Epsilon motor od 814 kubika, da će deliti brojne komponente sa modelom i10, kao i da će njegov izgled biti inspirisan novijim modelima ove korejske marke (kao što je ix20).  

Za razvoj Hyundaija HA je odgoovran Hyundai India Centar za istraživanje i razvoj u Hajderabadu, dok ostali detalji tek slede.

Ivan Mitić – Autoblog.rs  



čitanja : 1260



Komentari

Izgleda sasvim ok, čak je prednji deo lepši nego na modelu i10

Autor Dejan L 14 Mar 2011, 09:25

Pa ovo je ok, ako ne i vise od toga...

Autor Nemanja 14 Mar 2011, 10:03

@Nemanja
Pa pogledaj one djuvegije,Fiate i ostala s*anja za siromasna trzista,ovaj je spejs satl za njih.

Autor PITBULL™ 14 Mar 2011, 10:13

Zar niko nije ukapirao da je ovo u stvari naslednik modela i10?

Autor carobnjak 14 Mar 2011, 15:30

Da, ali ovo mi vise lezi da bude neki novi i20, da je oko 4m, nekako mi ovo ne stoji za i10.

Autor Danda 14 Mar 2011, 16:23

A možda je to neki i15
Ni tamo, ni vamo, nešto veličine Getz-a

Autor Dejan L 14 Mar 2011, 19:54