Novi Mercedes C Coupe kao Mercedes CLK

Pojavile su se informacije da će se nova generacija Mercedesove C klase Coupe prodavati pod nazivom CLK, a takođe će u ponudi biti i CLK Cabrio.
Budući CLK će po najavama biti sportskiji od sadašnjeg C Coupea, a odlikovaće ga i atraktivniji stajling, prostraniji enterijer, MRA platforma, smanjena težina, kao i delovi napravljeni od aluminijuma (krov, hauba, prednji blatobrani...).

Paleta motora bi trebalo da sadrži:
- 2.2 litarski CDI četvorocilindraš sa 125 kW/170KS, 150 kW/204KS i 170 kW/231KS
- 1.6 litarski turbo četvorocilindraš sa 114 kW/156KS
- 2.0 litarski turbo četvorocilindraš sa 135 kW/184KS, 155 kW/211KS i 185 kW/252KS
- 3.0 litarski twin-turbo V6 sa 245 kW/333KS
- 4.0 litarski V8 sa 340 kW/462KS
U svakom slučaju, budući CLK će konkurisati Audiju A5 i BMW-ovoj seriji 4, a očekuje se 2015. ili 2016. godine.
Ivan Mitić – Autoblog.rs
Renderi: Autobild.de
Na slici 1 izgleda vrh.
Čudi me CLK kad sad idu na "kupe" sve.
C kupe, E kupe, S kupe...
Onda nek ostave CL. :)
Jer je CLK i izvedeno iz CL + K ( kurz što znači kratki ).
Uh dobre li motorizacije. :) Po meni benzinci 2.0 sa 252 ks i 3.0 sa 333 ks, dizel onaj sa 231 ks. :)
sve jos nekako ali zadnja stop-svetla kao sa Golfa, samo uvecana...
Dva pitanja, zar prosli CLK nije bio na bazi E klase?
Drugo, ovaj 2.0 turbo, da to nije Renoov motor? Hvala :)
CLK je uvek bio na bazi C klase;) Kao i danasnji C Coupe i E Coupe.
M274 bi trebalo da je Mercedesov motor, koji ce posluziti i kao osnova za buduce redne sestocilindrase.
A šta je onda bio CLK 1996. ?
Napred E klasa, a dimenzije C klase?
http://daveknowscars.com/wp-content/uploads/2010/05/7-mercedes-208-19971.jpg
A danas je E kupe, na bazi C klase, malo konfuzno, zar ne?
Na prvoj slici izgleda dosta dopadljivo,vuce malo na clk od pre desetak godina,po formi pre svega.Mislim da je Mercedes napokon poceo da poklanja paznju i na jeftinije automobile iz svoje game,a ne da kupce istih posmatra na nacin " Jbg ko vam je kriv sto nemate para za pravi Mercedes"