home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Juče je sa proizvodnih traka fabrike Revoz sišao jubilarni, 3-milioniti primerak Renaulta proizvedenog u slovenačkom Novom Mestu.

Proizvodnja francuskih automobila počinje 1972., kada je tadašnji IMV startovao sa proizvodnjom legendarnog Renaulta 4.

Renault 4 inače i dalje drži drugo mesto po broju proizvedenih primeraka u ovoj fabrici (nešto više od 570.000 komada), prvi je Clio II (do sada nešto manje od 1.400.000 vozila), a treći je Twingo sa više od 420.000 primeraka.

Cliu II i Twingu će se u proizvodnom programu Revoz fabrike pridružiti i novi model Wind, predstavljen početkom ovog meseca na Salonu automobila u Ženevi.



čitanja : 1997



Komentari

Posle samo 38 godina? Pa, baš brzo ...

Autor Moron 18 Mar 2010, 15:40

@Moron
Ti si stvarno obavesten! Pa Zastava je za 55 godina prozvela skoro DESET puta MANJE!!! ( oko 4 milina)
Za jednu mini drzavicu od 2 miliona stanovnika ovo je odlican rezultat. Kamo srece da smo mi imali takvu fabriku...

Autor carobnjak 18 Mar 2010, 16:43

1967 moj otac dodje u Beograd da kupi Bubu. Proizvodjac i prodavac je bio UNIS Sarajevo. Rekli su mu da su na pauzi i da dodje za pola sata. On se naljuti ode u Litostroj iz Slovenije koji je tada bio prodavac Renaulta 8 za koji nije ni cuo da postoji. Prodavci su mu rekli da je pauza ali su ga ponudili da im se pridruzi i popije kafu i neko pice. Sve ostalo je istorija, a Slovenci i danas pokazuju poslovnost, a mi ostadosmo na Balkanu.

Autor Martin 18 Mar 2010, 17:41

Samo mi nije jasno, sta misle ovi sto stalno pljuju po nasim proizvodima. Sladje im je tudje govno, nego nasa pita.

Autor Patriota 18 Mar 2010, 20:43

@Patriota
koja pita?

Autor carobnjak 18 Mar 2010, 20:48

i pita kad se u krug zamota bude g...

Autor gagiNBG 18 Mar 2010, 21:30