Kako stvari sada stoje, Jaguar će novu, drugu generaciju modela XF predstaviti početkom aprila sledeće godine, i to na sajmu automobila u Njujorku.

Odnedavno je u svetu zaživela nova opasna igra na putevima zvana "drifting". Cilj driftinga je da se zanese zadnji deo automobila i tako proći zadatu stazu. Kad se auto zanese u jednu stranu i počne da proklizava, dolazi do gubitka vuče na zadnjim točkovima.

Kada bi kineski proizvođači automobila bar upola tako dobro kopirali tehničke karakteristike kao što kopiraju dizajn evropskih konkurenata - gde bi im bio kraj? Doduše, u tom slučaju bi njihovi automobili verovatno koštali mnogo više nego što koštaju, čime bi izgubili jedinu kompetitivnu prednost pred originalima.