home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Klasični FSO Syrena Sport se u Poljskoj pojavio krajem pedesetih godina prošlog veka, a radilo se o 710 kg teškom kupeu sa dvocilindričnim 0,7 litarskim motorom koji je razvijao 26 kW/35KS.

Sada je najavljena moderna verzija Syrene Sport za koju su zaslužni konstruktor Rafal Czubaj i dizajner Pavlo Burkatskyy.

Oni su modernu Syrenu Sport (čija težina iznosi manje od 1300 kg) zamislili sa Nissanovim 3,7 litarskim V6 motorom sa 330KS i 450KS (ovaj potonji sa turbom), dovoljno za ubrzanje od 100 km/h u trajanju od 4,5 sekunde i najveću brzinu od 290 km/h.

Za sada je u planu samo jedan primerak, ali ako interesovanje bude dovoljno, moguća je proizvodnja manje serije.

Ivan Mitić – Autoblog.rs 



čitanja : 1528



Komentari

Interesantno.

Autor Damko 18 Apr 2013, 11:12