Hyundai Mistra

Hyundai širi svoju ponudu na kineskom tržištu pa je tako na Salonu automobila u Šangaju i zvanično predstavio svoj novi sedan.
U pitanju je Hyundai Mistra, za sada u formi koncept vozila, ali će već za nekoliko meseci u skoro neizmenjenom obliku biti ponuđen i serijski model koji će u paleti južnokorejskog proizvođača zauzeti mesto između modela Elantra i Sonata.
Mistra će se nuditi samo na kineskom tržištu, a proizvodiće ga Beijing Hyundai Motor Co., osnovan 2002. godine.

Za razvoj su bili zaduženi Hyundaijev korejski R&D centar, kao i Hyundai tehnički centar u Pekingu.

Za sada je poznato da će serijski Hyundai Mistra u paleti motora imati 1.8L i 2.0L benzince, dok se od menjača pominju šestostepeni manuelni i automatski menjač.

Mistra concept je dugačak 4710 mm, širok 1820 mm, visok 1470 mm, međuosovinsko rastojanje iznosi 2770 mm, dok su točkovi od 19 inča.
Ivan Mitić – Autoblog.rs
Foto: Autohome.com.cn
Renderi: Hyundai