
Nemački Volkswagen na ovogodišnjem Salonu automobila u Moskvi ruskoj javnosti prikazuje i novi Polo sedan.
Polo u verziji klasične limuzine sa četiri vrata će se i proizvoditi u Rusiji (u fabrici u Kalugi), dok će bazni model imati cenu od 399.000 rubalja (10.205 evra).
Za početak će u ponudi
biti samo 1,6 litarski benzinac sa 105 konja, standardno uparen sa petostepenim
manuelnim menjačem.

Što se dimenzija tiče, Polo sedan je dugačak 4384 mm, širok 1699 mm, visok 1465 mm, međuosovinsko rastojanje ja poraslo na 2552 mm (Polo hatchback ima 2470 mm), dok zapremina prtljažnika iznosi 460 litara.
Foto : Autocar.co.uk
1,6l VW limuzina za 10.205 evra. Ovo je dobra ponuda.
Nego, gde su konacno te slike nove Fabije sa sajma u Rusiji. Izgleda da se radilo o novinarskoj patCi.
Ovo podseca na stari polo classic, sto je po meni jako dobar auto
Samo je ovaj polo dug kao i jetta iz osamdesetih, samo toliko!
A od prethodnog modela polo classic je lepši 10x.
A Logandzija je verovatno mislio na feliciju, tj. fabiju sedan
Spreda je lep auto, sa strane ima lepu liniju, ali ove zadnje farove ne mogu da smislim...
Sve u svemu, ako i ovde bude kostao 10 200e, bice extra ponuda
Mala šansa će kod nas toliko koštati... dok se svi ugrade (transport, carina, pdv, marže prodavaca...), nema šanse da bude ispod 11500e... :(
Polo sedan izgleda mnogo zrelije nego Renault Thalia i ona grdoba od Peugeota 206 sedan.
Talija i @06 sedan su praistorijski modeli u odnosu na ovaj polo sedan!!!