home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Preuzeto sa: BrzaBrzina.com

Fiat se nikako ne može pohvaliti uspešnom 2011. godinom na američkom tržištu. Plan kompanije da godišnje prodaje 50,000 primeraka modela 500 nije ostvaren i italijanski proizvođač vozila je isporučio samo 19,769 vozila. Ali 2012. godina je počela obećavajuće sa rastom prodaje u svakom mesecu, a nedavno je objavljena i vest da su svi Abarth modeli za ovu godinu rasprodati. Pred početak leta u prodaji se pojavila i kabrio verzija sa 500C oznakom.

Najveća razlika između običnog 500 i 500C je svakako krov. Iako ovaj automobil nema tradicionalni krov kabrioleta, i dalje pruža prepoznatvljive A, B i C stubove, što znači da čak i sa spuštenim krovom vozač i putnici neće dobiti doživljaj kabrioleta.

Iz kompanije kažu da je krov inspirisan originalnim 1957 Fiat Cinquecentom, ali u modernijem stilu i može da bude spušten pri brzinama do 100 km/h (pri navedenim brzinama se takođe podiže i mali spojler koji doprinosi stabilnosti u krivinama).

Sa dizajnerske strane, dve verzije 500 su gotovo identične, naravno sa izuzetkom krova, što svakako nije mana kada se zna koju popularnost je ovaj mališan stekao širom sveta. Jedna od glavnih karakteristika je i dalje bogat izbor opreme pa kupac tako može da bira između čak 14 različitih boja, pomeranje sedišta na 12 načina i tri različite boje enterijera. Prostor enterijera i dalje pruža solidne dimenzije, mada, kao što se i očekivalo, zadnja sedišta su napravljena isključivo za mlađu decu. Pozitivna vest je da dimenzije gepeka nisu umanjene u većoj meri spuštanjem krova.

Kao i kod 500, samo jedan motor je opcija i to poznati 1.4L koji razvija 101KS i 133 Nm obrtnog momenta, dok se snaga prenosi na prednje točkove preko petostepenog manuelnog i šestostepenog automatskog menjača. To je dovoljno za ubrzanje do 100 km/h za 11.6 sekundi i prosečnu potrošnju od oko sedam litara. S pozitivne strane, performanse nisu oštećene, najviše zato što je Fiat dodao “samo“ 20 kg na već malu težinu koja sada iznosi 1,130 kg.

Fiat 500C se već sada može naći u prodaji po početnoj ceni od $20,000, što ga čini najjeftinijim kabrioletom i za $6,000 jeftinijim od glavnog konkurenta, Minija Cooper Convertible.

Autor: Talladega

Slike: Fiat



čitanja : 2217



Komentari

mile antena, znači počeli Amerikanci da voze 500 a?

Autor MasterHaosis 11 Jul 2012, 10:35

Pa prva godina je neizvesnost.
A i sigurno je bolja kupovina od Smart-a! Makar pozadi mogu da se prevezu i odrasle osobe nižeg rasta. 2 tipa i 2 ribe ladno staju u 500

Autor Dejan L 11 Jul 2012, 10:53

ja imam 500 kupio sam ga.2008 godiste je extra automobil meni se svidja.

Autor drasko 11 Jul 2012, 11:59

@MasterHaosis,
pa tu i tamo, i dalje daleko od brojeva koje bi fiat zeleo, ali ok ide kad se zna kakva je reputacija fiata u americi i kakva misljenja ameri imaju za ovako male aute.
u sustini, nije lose. meni se 500c jako dopada, obozavam ovakav polozaj krova, sto nije tipican kabriolet.
nije mi jasno zasto nece grande punto da ponude u americi. da mu stave cenu kao na recimo fiesti ($15,500), ja bi ga sutra kupio.

Autor mile antena 11 Jul 2012, 22:07