Mercedes-Benz GLC 220d 4Matic na testu Auto magazin portala

GLK više ne postoji u ponudi proizvođača sa trokrakom zvezdom u znaku. Njegov naslednik je dobio novo ime - GLC. Ali, nije samo ime novo. Nova je kompletna platforma i tehnologija, koja ovaj atraktivan model lansira u sami vrh klase SUV modela srednje veličine. Mercedes-Benz GLC isprobali smo na srpskim putevima, a ovo su naši utisci.
Ime i dizajn
Želite da kupite SUV od Mercedesa? Proizvođač iz Stuttgarta je pojednostavio nomenklaturu oznaka svojih modela, tako da će vam izbor biti jednostavniji nego ranije. Svaki SUV model u oznaci ima GL, a veličinu automobila jasno određuje treće slovo u oznaci: GLA je baziran na modelu A-Klasa, GLC je SUV baziran na modelu C-Klasa, GLE na modelu E-Klasa i GLS je SUV hijerarhijski baziran na modelu S-Klasa.
Dizajnerski gledano, GLK je bio veoma originalan. Imao je oštre ivice i izgledao je masivno, neki bi rekli kao kutija. U tom smislu, GLC je izgubio deo tog karaktera i umesto toga, svoje vlasnike "kupuje" dinamičnim i zadobljenim linijama, koje su karakteristične za sve nove modele sa trokrakom zvezdom u znaku. Kao što smo istakli, "davalac organa" novom nemačkom SUV-u je Mercedes-Benz C-Klasa, i zato GLC tako i izgleda. Pored toga, recimo i to da je sve kompaktno "upakovano" i da automobil izgleda skladno i atraktivno.
Kompletan članak pročitajte na sajtu Automagazin.rs