home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Modelima Tipo u karoserijskim verzijama sa petora vrata i Station Wagon, odnosno hečbek i karavan, FIAT je kompletirao ponudu svog aduta u tržišnom C segmentu

Dva meseca nakon svetske premijere u Ženevi, FIAT-ova gama modela Tipo je kompletna! Na internacionalnoj promociji u Torinu, imali smo priliku da se upoznamo sa verzijama sa petora vrata i karavanom. Time je obeležen veliki povratak brenda FIAT u segment kompaktnih vozila i vozila srednje veličine ponudom koja cilja direktno u srce tržišta, zahvaljujući jednostavnoj, ali sveobuhvatnoj liniji koja zadovoljava potrebe pojedinaca i poslovnih korisnika.

Suštinski deo strategije italijanskog proizvođača izražen je sloganom „Ne treba vam mnogo da biste dobili puno“, i on je uveliko prisutan i kod ova dva modela. Zato i ne čudi što je svuda bio dominantan već poznati spot u kome se pokazuje da šta god dodali od dodatne opreme, cena se stalno vraća na 12.500 evra. Da li je u pitanju marketinški trik ili nešto drugo, pokazaće vreme?!

U svakom slučaju, preko dve stotine novinara imalo je priliku da se upozna sa novim adutima FIAT-a, a u tu svrhu bilo je pripremljeno 30 modela u najboljoj opremi i u kompletnoj paleti boja. Mi smo isprobali i hečbek i karavan, a ciljano smo birali modele sa dva nova dizel agregata, MultiJet II, zapremine od 1,3 i 1,6 litara. Prvi ima 95, a drugi postiže 120 KS što je u potpunosti u skladu pa i više od toga, sa vodećim konkurentskim modelima iz C segmenta.

Naravno, modeli Tipo na evropskom tržištu isporučivaće se i sa savremenim benziskim motorima Euro 6 standara, u tri različite verzije – Fire 1.4 sa 95, 1.4 T-Jet sa 120 i 1.6 E-TorQ sa 110 konjskih snaga, a tu je i ona pogonska jedinica od 1,4 litra T-Jet od 120 KS koja uz benzin koristi i tečni naftni gas. Na raspolaganju su i tri vrste transmisije – manuelna petostepena namenjena 1,3-litarskom MultiJet motoru i šestostepena za ostale agregate, kao i automatka za benzinac od 1,6 litara, kao i automatski menjač sa dvostrukim kvačilom za motor iste zapremine u MultiJet tehnologiji sa 120 KS.

Kompletan članak pročitajte na sajtu Topspeed.telegraf.rs



čitanja : 1869



Komentari

Baš jednostavan i skroman auto, jeftinog izgleda i enterijera. Pravljen za Tursku i sl tržišta i ljude sitnog rasta. Neće se ovaj Evrope nagledati.

Autor AR 55 11 Avg 2016, 17:02

Prava autina, baš !

Autor moron 11 Avg 2016, 19:17