home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Japanci imaju svoje prioritete prilikom konstruisanja automobila. Kod „honde civic“ je to mnoštvo inovacija na mehanici i elektronici, ali i čuvena disko estetika sa početka digitalnog doba

Deseta generacija “honde sivik” premijerno je predstavljena jesenas na Salonu automobila u Parizu. Za razliku od većine proizvođača, Japancima nije trebalo mnogo vremena da od predstavljanja prototipa na prolećnom Salonu u Ženevi prikažu serijsku verziju. Nedugo zatim, usledila je i prva novinarska vožnja u Barseloni kojoj je prisustvovala i ekipa Auto magazina.

Japanci su ljudi sa visoko izraženom tehničkom kulturom a takav im je i pristup u konstruisanju automobila. Najnovija tehnička rešenja i smele ideje kojih se mnogi plaše da ih primene, praktično su zaštitni znak brenda Honda. Nema tu podilaženja publici kroz jeftine marketinške trikove; rad, red, disciplina i inovacije prisutni su u svakom detalju novog “sivika”.

Suvišno je objašnjavati o kakvom modelu se radi. “Sivik” je decenijama odomaćen na našem tržištu, kroz manje i više popularne generacije. Dobili smo potvrdu uvoznika Honde za našu zemlju, kompanije Delta Automoto, da će “sivik” stići na sajam u Beogradu, tako da će i domaća publika imati prilike da ga vidi i detaljno se upozna sa njime. Do tada, prenećemo vam najvažnije utiske sa prve vožnje ovog modela.

Kompletan članak pročitajte na sajtu Magazinauto.com



čitanja : 1349



Komentari

Civic 1.0, Golf 1.0 TSI ili Mazda3 2.0?

Pro et contra

Autor J4ZZER 23 Mar 2017, 14:51

Verovali ili ne osnovni Civic 1.0 u Comfort opremi (ok bezb oprema je full) 22K!!

Autor J4ZZER 23 Mar 2017, 15:18

J4ZZER
Gde si našao "cjenik" ?

Autor moron 23 Mar 2017, 15:45

Gledah sajt domaćeg "koljača". Ako je ispravna ona aplikacija za poredjenje raznih paketa opreme, "bazni" ima plastični volan, što mi je nekako neprimereno za tu cenu (ako je 22k). Ali je to "tradicija" baznog civica.
Naravno, kao ni prethodni civic, kao bazni nema pozadi ni park. senzore (ni kameru). Što je opet ok za bazni.
Nema ni kontrolu pristiska u pneumaticima (što, medjutim, dobijete serijski i na nekim kolima koja koštaju 9.999, da ih ne imenujem).
Piše i da nema "Visoko postavljeno treće stop svetlo" ?!?
Istina je da ima dosta od opreme, pa i "i-ACC".
Snaga motora od 129 ks je danas skroz ok za 1.0 motor. 200 Nm takodje (toliko ima i nova fabija 1.0).
Performanse su ok.
Piše da mu je wb "2.697". Ne znam, možda je greška. Piše u ovom članku "Auto je duži za 136 milimetara, od čega je 30 otišlo na međuosovinsko rastojanje." A prethodni je imao wb ispod 260 (mislim, 259 "i nešto" cm), tako da ne znam kako sa "plus 3 cm" dodje na 2.697 mm.

Autor moron 23 Mar 2017, 16:01

Cjenik privatno. Jos nije objavljen. Kod Civica je uvek Elegance bio taman

Autor J4ZZER 23 Mar 2017, 16:26

J4ZZER

Može li cena za 1,0 Elegance MT?

I za Elegance sa 1,5 sa MT ?

Autor moron 23 Mar 2017, 16:43

Limuzina ipak izgleda lepše od heča, a cene po Evropi od 21 do 29 hiljada za 1.0 motor i od 26 do 31,800 za 1.5. To su cene iz Engleske i slične u Nemačkoj. A u Americi cena baznog Sivika koji se proizvodi takođe u Svindonu je 18,200 pa do 26,200 za najopremljeniji, a limuzine od 17,300 do 24,600 (koja razlika čoveče)????? Kod nas bi po tamo nekoj logici trebalo da bude malo jeftinije nego u Americi.

Autor Aleks 23 Mar 2017, 16:58

Inače dosta brz auto za 1,5 motor.
https://www.youtube.com/watch?v=X7sgHNo59yo

Autor Aleks 23 Mar 2017, 17:11

@moron Nemam full cenovnik, samo info navodno proveren, od 21 do 22k za 1.0 comfort.

@Aleks Slazam se da je limo puno lepša, ona se pravi u Turskoj i ide i sa atmo motorima

Autor J4ZZER 23 Mar 2017, 17:32