home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Prema pisanju nemačkog Sport Bilda, u Formuli 1 se uskoro spremaju velike promene što se tiče tehničkog kadra. Naime, dosadašnji tehnički direktor Mercedes GP, Ross Brawn, navodno je već obavestio Niki Laudu o nameri da na kraju sezone, napusti ovu ekipu, nezadovoljan ne samo dovođenjem Paddy Lowea, već i kadrovskim promenama koje u poslednje vreme uvode već pomenuti Lauda i Toto Wolff.

Sve ovo možda i nije toliko spektakularno, budući da se o odlasku Brawna već špekulisalo od kako je u tim doveden Paddy Lowe, koji će ga verovatno i naslediti, da se pre par dana nije oglasio i šef McLarena, Martin Whitmarsh, navodeći da tim iz Wokinga polako ponovo sprema snažnu ekipu, spremajući se za partnerstvo sa Hondom, te da će jedno od tih „pojačanja“ biti i neko od velikih imena iz sveta F1.

Naravno, Brawn je ovde „uvučen“ pre svega jer je poznato da je krajnje nezadovoljan situacijom u timu, još od vremena preuzimanja Brawn GP-a od strane Mercedesa, da se angažovanje Michaela Schumachera nije pokazalo kao dobra investicija, barem kada su rezultati u pitanju, te da Ross i dalje ima dobre odnose sa Hondom iz vremena kada je bio šef te ekipe, što je možda jedan od ključnih razloga zbog kojeg ga žele u McLarenu.

Ono što je zanimljivo jeste da se već sledeće nedelje vozi trka na stazi Suzuka u Japanu, koja je zapravo Hondina „domaća“ staza, te se vrlo lako može desiti da već za par dana dobijemo i zvaničnu potvrdu (ili demanti) gore navedene informacije.

Preuzeto sa: Superauto.rs



čitanja : 891



Komentari

GENIJE!
Nikada necu zaboraciti dva cisto bela bolida,neuhvatljiva za konkurente...dupli difuzori!

Autor UROS 88 07 Okt 2013, 21:54