home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA
Moto GP

Predsednik Svetske moto federacije (FIM), Horhe Vijehas, izjavio je da će predstojeća sezona biti vožena i u 2021, ako to bude potrebno.

Kako je globalna pandemija virusa korona suspendovala sva moto sport takmičenja, Vijehas navodi da će biti urađeno sve što je potrebno da se sve takmičarske kategorije privedu kraju. Naravno, kada se za to budu stekli uslovi.

MotoGP je pomeren za maj, dok bi naredna runda WSBK šampionata trebalo da startuje sredinom aprila, na Asenu, mada je i ta trka pod znakom pitanja usled brojnih putnih ograničenja.

Najveću glavobolju oko rokade kalendara zadaje MotoGP. Ako sve bude išlo po najnovijem planu, sezona će početi 3. maja na Heresu, a nakon ukupno 19 trka će biti završena krajem novembra, u Valensiji.

Aktuelni kalendar se više smatra za privremeni plan, nego za neki konačni raspored, jer se u narednim sedmicama očekuje još promena.

Kako je najmanje 13 trka potrebno da bi šampionat mogao uopšte da se vozi, Vijehas je svestan da će sezona možda morati da se vozi i u prvim mesecima naredne godine.

„Zamislite da bude još otkazivanja i da sezona počne znatno kasnije od planiranog. Onda ćemo morati da vozimo i u januaru 2021. Nije to nikakav tabu”, poručio je prvi čovek FIM-a.

On je dodao da će se posledice, koje će globalna pandemija imati, osetiti daleko izvan moto sporta, ali naglašava da je to tome još uvek kasno govoriti.

Izvor: Moto-berza.com



čitanja : 503



Komentari