home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA
Mercedes GLA Coupe

Koliko kompaktnih krosovera može jedan proizvođač imati u svojoj gami? U Mercedesovom slučaju, taj broj nije manji od tri, ako se najnovije informacije ispostave tačnim.

Naime, kompanija Mercedes u svojoj gami već ima model GLA, koji će uskoro biti zamenjen drugom generacijom. Tu je i najavljeni GLB, SUV model koji ima kockasti dizajn i koji je označen kao „mini“ G Klasa.

Pored ova dva modela, videćemo još jedan kompaktni krosover, a reč je o GLA Coupe modelu. Bar je tako naveo magazin TopGear, nakon intervjua sa izvršnim direktorom kompanije Diterom Zetšem.

Naime, Diter je u tom intervjuu izjavio: „Videćete novi GLA. Kao i neki automobili u drugim segmentima i ovaj model će imati dve interpretacije. Prema tome, GLA će više biti orijentisan ka SUV modelima, čime ćemo proširiti naš domet. Takođe, to nam daje mogućnost da kreiramo i drugu varijantu koja će biti nešto između A Klase i pomenutog GLA“.

Mercedes GLA Coupe

Budući da glavni konkurent kompanije Mercedes, BMW dobija pohvale sa svih strana za svoj novi X2, koji je zapravo kupe verzija modela X1, ima smisla da u tome da Mercedes lanisra kompaktni premijum krosover kupe model, koji će biti glavni konkurent gore pomenutnom modelu bavarske kompanije.

Izvor: Vrelegume.rs

Renderi: arhiva Autoblog.rs / Autobild.de



čitanja : 1304



Komentari