Ovako će izgledati novi Yugo


Prototip u voznom stanju će po najavama biti spreman za Expo izložbu koja će se 2027. godine održati u Beogradu, a po ranijim nezvaničnim vestima trebalo bi da bude opremljen benzinskim motorom od 1200 kubika.


Podsećanja radi, dizajn je delo Darka Marčete, dok je projekat predvođen prof. dr Aleksandrom Bjelićem iz Nemačke.

Maketa pokazuje da će i novi Yugo zadržati kutijasti izgled. To znači da i dalje ostaje manji hečbek sa dvoja vrata, uz širok, ravan profil i zadnji poklopac sa suptilnim nagibom, uz retro šarm kombinovan sa modernim detaljima.

U najavi se kaže i da će automobil biti opremljen SUS motorima, a biće dostupni i manuelni i automatski menjač. Sem toga, moguće su elektrifikovane verzije, kao i različite verzije karoserije.

Objavljeni su i neki ključni datumi za predstojeće najave. Tako će 15. septembra ove godine premijeru imati „sportski derivat“, a biće objavljeno i više tehničkih detalja.

Ostaje pitanje da li ćemo tada dobiti sve informacije o tome koju platformu i pogonski sklop će koristiti novi Yugo. Zvanična premijera prototipa u punoj veličini (spremnog za vožnju) je potvrđena za 15. maj 2027. godine, tokom Expo izložbe u Beogradu.
Priredio: Ivan Mitić – Autoblog.rs
Video prilog: Autonotizen