home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Sa montažnih traka fabrike Fijat automobili Srbija (FAS) danas je sišao 30.000-ti „punto klasik” a kompanija je jubilarno vozilo poklonila Domu za decu bez roditeljskog staranja „Mladost” u Kragujevcu.

Na svečanosti u pogonu montaže generalni direktor kompanije FAS Đovani de Filipis uručio je ključeve 30.000-tog punta direktoru kragujevačkog doma Milenku Čaliji.

Direktor Centra za socijalni rad „Solidarnost”, u čijem je sastavu „Mladost”, Momir Borić zahvalio se Fijatu na poklonu rekavši da je kompanija pokazala da je socijalno odgovorna. On je pozvao druga preduzeća da slede Fijatov primer.

Kompanija Fijat automobili Srbija je započela proizvodnju vozila „punto klasik” u Kragujevcu početkom 2009., a prvo vozilo je sišlo sa trake u aprilu te godine.

Za godinu i po dana proizvedeno je 30.000 „klasika” koji je, kako najvodi kompanija, postao najprodavaniji i radi se u verzijama sa benzinskim, dizel i motorom na gas.

Samo u toku prethodnog meseca FAS je izvezao oko 800 automobila, uglavnom u severnu Afriku, istočnu Evropu i zemlje CEFTA sporazuma.

Autor : Beta.rs

Foto : Beta.rs

Saopštenje Fiat Automobili Srbija:

Jubilarni 30.000 Punto Classic danas je sišao sa proizvodne linije. Tim povodom kompanija Fiat Automobili Srbija organizovala je za predstavnike medija obilazak fabrike i proslavu u čast uspešnog poslovanja i proizvedenog jubilarnog automobila. Centralni deo proslave u kragujevačkoj fabrici počeo je svečanim spuštanjem 30.000-tog Punta Classic sa montažne trake.

Proslava u fabrici okupila je više od 200 zvanica, među kojima su bili predstavnici kompanije „Fiat automobili Srbija“, Ambasade Republike Italije, poslovni partneri, kao i veliki broj predstavnika nacionalnih i lokalnih medija.

Gostima su se obratili generalni direktor kompanije Fiat Automobili Srbija Đovani de Filipis, gradonačelnik Kragujevca Veroljub Stevanović i ambasador Republike Italije u Srbiji NJ.E. Armando Varikio.

Generalni direktor kompanije Fiat Automobili Srbija Đovani de Filipis istakao je da je ovo dan radosti za kompaniju Fiat Automobili Srbija.

„Slavimo proizvodnju jubilarnog 30.000 Punto Classica. To je veliki uspeh i izuzetan rezultat, kome su najviše doprineli radnici fabrike. Verujem da je njihova posvećenost i motivacija prema radu najviše uticala na ovakav uspeh“.

Gradonačelnik Kragujevca Veroljub Stevanović rekao je da Kragujevčani zaista treba da budu srećni.
„Treba da smo ponosni i zadovoljni jer je danas u fabrici u Kragujevcu proizveden 30.000 Punto Classic. Gotovo da nisam prepoznao fabriku, koliko toga je urađeno i uloženo.“

Ambasador Republike Italije u Srbiji NJ.E. Armando Varikio čestitao je radnicima fabrike na ovom velikom uspehu.

„Sama činjenica da sam ovde pokazuje koliko je veliko prijateljstvo i saradnja između naše dve zemlje. Italija podržava integraciju Srbije u EU, i svi vi svojim radom pokazujete da to zaslužujete.“

Kao odgovoran član društvene zajednice u kojoj posluje, kompanija Fiat Automobili Srbija odlučila je da pomogne štićenicima Doma za nezbrinutu decu „Mladost“ u Kragujevcu, i ovoj ustanovi pokloni jubilarni 30.000 Fiat Punto Classic. Đovani de Filipis predao je ključeve vozila upravniku dečijeg doma, Milenku Čaliji, koji je izrazio veliko zadovoljsto i zahvalnost na velikodušnoj pomoći kompanije Fiat Automobili Srbija.



čitanja : 2604



Komentari

Nešto se mnogo cakli ovaj primerak broj 30.000
Da li je u pitanju nova lakirnica...poliranje...nova nijansa...reflektori...?

Autor Dejan L 22 Okt 2010, 18:38

Anketa - Ocenite Punto/Z10:

http://www.vrelegume.rs/forum/viewtopic.php?f=45&t=16812

Autor carobnjak 22 Okt 2010, 19:41

Izgleda je nestalo važnijih vesti. 30 000 komada za godinu ipo. Kad se uzme u obzir da je kapacitet nekada bio i planira se 300 000 komada, čemu ova sramotna vest?
Kome nameravaju da prodaju tih navodno 300 000, kad ne mogu ni ovih 30 000.
Sve je ovo zajebancija a parking ispred fabrike pun.

Autor Mange 22 Okt 2010, 20:00

Kad neki ovde nebi jeli ono sto na tur izbace-nebi imali sta da jedu!

Autor Pex 22 Okt 2010, 21:16

@Mange
obzirom da je u Srbiji sve prodato, pozatvarano i unisteno, ovo i jeste razlog za slavlje a posebno za vest! Svaki jubilej je jubilej! :)))

Plan je da se proizvodi 200 000 vozila a ako potraznja dozvoli onda i 300 000!
Zaboravio si da je 95% namenjeno za izvoz sto znaci da ce za mini trziste u Srbiji biti namenjeno samo 10 000 vozila sto nije tesko prodati, pogotovo ako Dinkic "pokloni" svoje subvencije...:)))

Autor carobnjak 22 Okt 2010, 21:21

carobnjak
Za sada je izvezeno 600 komada.

Autor Mange 22 Okt 2010, 21:29

bravo za FIAT!! 30000 NI DINARA NIJE MALO ZA POKLON !!
pitam ove gore sto pre podne mrze sebe a posleponde ceo svet!!! kada ste poslednji put poklonili u dobrotvorne svrhe i koliko dinara,evra,dolara...???

Autor SRBENDA 22 Okt 2010, 21:35

SRBENDA
Koliko ti pokloni?

Autor Mange 22 Okt 2010, 21:40

@Mange
ti pricas o starom modelu, kome on treba na zapadu, za izvoz?!?

Autor carobnjak 22 Okt 2010, 21:42

carobnjak
Gde je Balkan, Rusija, Turska, Afrika a zašto ne i Evropa.
Naravno cena nije odgovarajuća i jedino naše ljude "muzu" za džabe.
I ove velike fiate što nameravaju kao da prave, idu jako loše na tržištu.

Autor Mange 22 Okt 2010, 21:50

@Mange
95% proizvodnje bice za EU!
To nece biti veliki Fiati nego Idea i Musa, koji pripadaju B segmentu (monovolumeni) plus produzena verzija sa 7 sedista ( C segment)...
To su poslednje informacije, mozda se i promeni do iduce godine.
Ja bih najvise voleo da se proizvodi onaj gradski malisan, Fiat 600, ili neki model slican Loganu! (po velicini i ceni)

Autor carobnjak 22 Okt 2010, 21:54

carobnjak
I ja bi voleo da se pravi punto evo ili neki manji model. To bi se moglo nazvati uspehom.
Inače ove naslednike multiple, neće praktično niko.
I ako bude nekakve prodaje opet će to biti traženije na Balkanu.

Autor Mange 22 Okt 2010, 21:57

@ carobnjak
Ja bi najviše voleo da nam daju grande punto, nek se zove grande klasik, pošto oni već furaju evo, koga za 3 godine čeka smena

Autor Dejan L 22 Okt 2010, 23:30

ipak se okreče, sto reče Kopernik

Autor aca 23 Okt 2010, 20:07

@Mange
samo u septembru je izvezeno 800 vozila (podatak iz danasnjeg Blica!)

Autor carobnjak 23 Okt 2010, 22:01

Izvezeno ne znaci prodato. :)

@SRBENDA
"bravo za FIAT!! 30000 NI DINARA NIJE MALO ZA POKLON !!
pitam ove gore sto pre podne mrze sebe a posleponde ceo svet!!! kada ste poslednji put poklonili u dobrotvorne svrhe i koliko dinara,evra,dolara...???"

A FIAT je kao nesto poklonio nekom? O cemu ti pricas? Smiri malo strasti i mogli biste i ti i Pex-ic rexic da pripazite na recnik.

Inace, punto ce se odlicno prodavati u EU - ako nasa Vlada pocne i tamo da subvencionise prodaju!! :) :)

Autor Cika Sima 24 Okt 2010, 12:48

Nas Punto nema nikakve veze sa trzistem EU!

Autor carobnjak 24 Okt 2010, 13:23

Pobogu ljudi cemu ovolika drama?

To je Fiatov bizmis i Fiatov problem ako ne prave pare ili nemaju prodaju...
Zaposleni su tu usput: ima takvih koliko oces u kini indiji meksiku brazilu itd.

Autor 011 25 Okt 2010, 22:29