
Fiat planira da od 29. aprila u svojoj fabrici u Torinu gde se prave automobili marke Maserati uvede i drugu smenu.
Radnici u toj fabrici trenutno prave Maserati Quattroporte sedan, a uskoro će i drugi model, Ghibli, biti pridodat tamošnjoj pokretnoj traci. Treći model, Levante SUV, svoju proizvodnju počinje 2014. godine.
Ovo je deo firmine strategije da se prilagodi padu prodaje u Evropi, posebno nakon velikog gubitka od čak 738 miliona evra u 2012. godini.
Fiat investira 1.2 milijarde evra u svoju luksuznu marku, uključujući i obnavljanje fabrike u Torinu.
Izvršni direktor Fijata, Sergio Marchionne, želi da se kompanija ugleda na uspeh premijum brendova poput BMW-a, Audija i Mercedesa i nada se da će Maserati i Alfa Romeo odigrati ključnu ulogu u kriznim vremenima za Fiat.
Izvor: Topspeed.rs
Foto: arhiva Autoblog.rs / Maserati
Ma idi, kad sam video na Diskoveriju kako im delovi stoje na otvorenom da kisnu i kako se sve sklapa potpuno masinski, cak se i sedista siju potpuno masinski, i da je jedini "nadgledan" rad onaj na limariji (a nije li kod svakog proizvodjaca tako), potpuno sam izgubio entuzijazam oko maseratija kao prestizne marke.