
Volkswagen je na evropskom tržištu automobila nedodirljiv, ali poredak iza njega se ipak malo promenio. Renault je naime prestigao Ford na drugom mestu. Tom uspehu francuski proizvođač može da zahvali zaokretu u ukusu kupaca sa kompakata na SUV-ove i crossovere.
U prvih šest meseci ove godine Renault je isporučio 595.316 vozila, što je povećanje od 15 posto u poređenju sa istim periodom prošle godine. I Fordu je prodaja poasla, ali 'samo' pet posto. U prevodu, Ford je u prvoj polovini 2016. isporučio 565.879 vozila.
Renaultov najprodavaniji model u prvih šest meseci je Clio (171.087), a zatim slede Captur (117.989) i Kadjar (70.857).
Prošle godine najprodavanija automobilska marka bio je Volkswagen (1,73 miliona prodatih vozila), a nakon nemačkog koncerna smestili su se Ford (1.02 miliona) i Renault (975.450).
Izvor: Autoportal.hr
Foto: arhiva Autoblog.rs / Renault
Reno terminator. :)))
Prestigao Forda u Evropi, WOW... :)))
A Folciku nikad, ni u snovima.
Sto ne rekose kolko je Folcika izula, verovatno duplo u odnosu na drugog. :)
Hvala Bogu.
A i Brena će d'izgubi licencu kad izgubi klijente.
Cene servisa u Fordu kuku i lele
Realno, bez zadnjih misli, sta bilo ko od nas dobija, a sta gubi ovakvim informacijama..?
@Priapus
isto sta dobijaju i oni koji navijaju za razne sportiste i sportske timove :)
Ne racunajuci one koji se klade na pobedu.
Priapus
Kako šta dobijaju ?
Vidiš da je nekima ova vest neizmeran izvor sreće. :)))
Prestići "Merikanca" u Evropi sa prodajom nije mala stvar. :)))