home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA
Mercedes GLC

Mercedes-Benz je prodao više vozila nego ikad pre u prvoj polovini godine: od početka godine, 1.188.832 automobila isporučeno je kupcima širom sveta.

U prvih šest meseci Mercedes-Benz je bio premium brend broj 1 u Nemačkoj (skinuo s trona BMW), Francuskoj, Rusiji, Švajcarskoj, Portugalu, Južnoj Koreji, Australiji, SAD-u i Kanadi.

Kina nastavlja da se profiliše kao najveće pojedinačno tržište sa više od 340.000 prodatih jedinica od početka godine (+ 16,2%). Ovo je takođe i najbolja polugodišnja prodaja svih vremena za sve verzije E klase.

Uprkos ograničenoj proizvodnji zbog požara kod jednog od dobavljača za Mercedes terenska vozila (GLE i GLS modela prošlog meseca), njihovi SUV-ovi su u prvoj polovini godine takođe ostvarili novi rekord prodaje: ukupno 422.645 primeraka GLA, GLC, GLC Coupé, GLE, GLE Coupé, GLS i G klase je isporučeno kupcima širom sveta (rast od 9,8%). A najviše zasluga ipak pripisujemo 'bestseleru' među SUV-ovima – GLC klasi.

Izvor: Autoportal.hr

Foto: arhiva Autoblog.rs



čitanja : 578



Komentari