home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA
Autoput

Do kraja septembra očekuje se uvođenje zajedničkog sistema elektronske naplate putarine "Otvoreni Balkan". Evo koje izmene donosi.

Sistem elektronske naplate putarine na auto-putevima zemalja članica Inicijative Otvoreni Balkan u fazi je testiranja, saopštilo je Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture.

„Do kraja septembra krećemo sa upotrebom jednog TAG-a između Srbije, Severne Makedonije i Albanije. Bilo koji korisnik ETC naplate u bilo kojoj od tih zemalja moći će samo s jednim TAG-om da plaća putarinu, bez zaustavljanja ili kupovine bilo kakvog dodatnog uređaja ili kartice u zemljama u kojima nije njegovo vozilo registrovano“ – izjavio je ministar Momirović, a prenosi ekapija.

Kako je ranije najavljeno, novi sistem naplate je trebalo da počne sa primenom tokom avgusta, a vozači praktično treba da dođu na pumpu i da traže da im TAG uređaj bude Open Balkan.

Pritom je bitno i da preko servisa Puteva Srbije registruju svoju platnu karticu, a inicijativa podrazumeva da putarina sa ovim TAG-om putarina bude jeftinija za pet odsto i u Srbiji, i u Albaniji i Severnoj Makedoniji, kazali su u junu u JP Putevi Srbije.

Izvor: Nova.rs

Foto: Screenshot



čitanja : 948



Komentari