Subaru 360 kao policijski automobil

Prvi Subaru 360 je s proizvodne trake sišao 1958. godine, bio je težak 453 kg, imao je monokoknu konstrukciju i mali dvocilindrični motor u sredini, a proizvodnja je trajala do 1971. godine.
Subaru je prodao više od 392.000 primeraka ovog minijaturnog automobila u periodu od 12 godina. Međutim, pred sam kraj proizvodnje, novozelandsko ministarstvo transporta je uzelo najmanje jedan primerak za potrebe policije, a upravo takav automobil traži novog vlasnika.

Automobil će biti ponuđen na prodaju u maju na aukciji RM Sotheby's, koja će se održati u Elkhartu u Indijani. Automobil je odlično očuvan i poseduje svu prateću opremu.

Pomenudi dvocilindrični dvotaktni motor je uparen s četvorostepenim manuelnim menjačem i rezvija 25 KS.

Identičan automobil je prodat 2010. godine za 16.500 dolara. Za sada nema procena koliko novca bi mogao da izdvoji novi vlasnik u maju.
Izvor: Klix.ba
Foto: RM Sotheby's