home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Mada su trenutno u fokusu automobilske publike pre svega noviteti na Salonu automobila u Njujorku, pažnju privlače i najave za predstojeći Salon u Šangaju, koji se ove godine održava od 20. do 28. aprila.

Pored nekoliko zanimljivih premijera evropskih proizvođača (kao što su recimo Porsche Panamera i redizajnirani Audi Q7), glavnu reč će u Šangaju ipak voditi domaći proizvođači. O novitetima kineskih kompanija Geely, Chery, Jianghuai, Great Wall, BYD, Shanghai-VW i SAIC je već bilo dosta reči, a evo i nove studije E301 Concept, koja stiže iz kompanije ChangAn.

Nažalost, kao što je to već običaj kod Kineza, konkretnijih detalja o ovom novom crossoveru još nema, sem da serijska proizvodnja nije planirana i da je dizajniran u Italiji.



čitanja : 1016



Komentari

EKI ajde da cujemo tvoj strucan komentar :)

Autor nesa 10 Apr 2009, 19:19

Neso, hvala za uvod:

Dakle, kopija raznoraznih evropskih "koncepta".
Mislim...

Autor Eki 10 Apr 2009, 21:48

Meni je bas originalan. Kopija nije nikako, mozda se moze reci da je kao inspiracija posluzio neki model, ali u ovom trenutku stvarno ne vidim koji. Ako neko zna kojih modela je ovo "kopija", molim da napise.

Autor Vlada 10 Apr 2009, 22:05

Zanimljiv koncept, ali mi se jedino ne svidja sto zadnji deo nisu mogli da odluce kako da urade, pa uradili pola-pola:)

Autor Darko 10 Apr 2009, 22:37

citroen gt...

Autor hh 10 Apr 2009, 23:54

@hh, tacno vidim slicnost - oba automobila su bele boje! :)
Salu na stranu, otvore oko prednjih farova koji su, usput receno, drugacijeg oblika ne smatram kopiranjem, jer bismo onda mogli da kazemo da i Aston Martin One-77 ima slicnu foru, samo malo blaze uradjeno i sa farom i iznad i ispod linije.
U svakom slucaju, shvatam i prihvatam da je nekom Golf vrhunac dizajna i originalnosti, ali ne mora da pljuje po kinezima, kad se vidi da se sve vise trude da promene sliku o sebi koju su stvorili ranijim kopiranjem konkurencije.

Autor Vlada 11 Apr 2009, 06:41

Ne lici ni nasta

Autor Nikola 11 Apr 2009, 14:19

Meni lici na gliser pre nego na automobil,jedino ga vade tockovi!

Autor Aleksandar BG 11 Apr 2009, 18:50

Nikad Kinezi nece napraviti dobar auto...

Autor SaleKostolac 12 Apr 2009, 09:45

Nikad ne reci nikad!

Autor Aca 12 Apr 2009, 13:04