home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Mercedes će u Los Anđelesu prikazati i dizajnersku studiju nazvanu Ener-G-Force Concept, koji najavljuje kako bi mogli da izgledaju neki budući Mercedesovi SUV modeli.

Ovako bi naime mogao da izgleda neki budući Mercedesov off-roader inspirisan legendarnom G klasom koja se pojavila još pre više od 30 godina.


Za atraktivan dizajn ovog vozila sa točkovima od 20 inča je inače bio odgovoran Mercedesov dizajn studio u Kaliforniji, koji je predvideo da Ener-G-Force Concept ima mesta za sedam putnika.


Mercedes za sada nije saopštio previše detalja, ali bi ovakvo vozilo trebalo da ima gorive ćelije i četiri elektromotora, dok bi autonomija trebalo da iznosi do 800 km.

Ivan Mitić - Autoblog.rs



čitanja : 2998



Komentari

Mercedesov Hamer.

Autor PITBULL 16 Nov 2012, 12:24

О што је добар концепт!!! :)))
Мерцедес не престаје да ме изненађује са овим врхунским концептима, само што га касније за серију припитоме до непрепознавања...али овако са овим гигантским точковима је баш прави!

Autor Гагиба 16 Nov 2012, 12:26

ПИТ
И мене је прво асоцирао на Хамера! :))

Autor Гагиба 16 Nov 2012, 12:27

Nadam se da ce ovo da izbace u proizvodnju.

Autor Bati 16 Nov 2012, 12:51

Mene ne asocira na Hamera ni u 1 detalju, ni u proporcijama.
Mene više asocira na Jeep

Autor Dejan L 16 Nov 2012, 12:59

desni far kaže: naslednik G klase.

Autor mik 16 Nov 2012, 13:42

Дејан
Карактеристична одлика Хамера је величина прозора у односу на остатак возила.

Autor Гагиба 16 Nov 2012, 13:58

Lego bi širokim dorćolsko-vračarskim ulicama ko budali šamar..

Autor Dikh tu kava 16 Nov 2012, 14:28

Ovo bas kao da ne dolazi iz Mercedesa,stvarno vise lici na neki Jeepov prototip ili japanski.

Autor milan 16 Nov 2012, 19:09

Mene asocira na H3 s boka i samo to mi kvari celokupni utisak. Sem te cinjenice, izgleda FENOMENALNO za jedan "divlji" terenac.

Autor Uros Cuore Sportivo 16 Nov 2012, 19:30

poskidati one nakarade sa krova i staviti mu normalan dizel motor bez previse elektronike(napraviti i takvu verziju) a za tu priliku formirati pristupacnu cenu a za to bi bilo pozeljno da se proizvodi u Srbiji(SF) i eto ozbiljnok konkurenta japanskim upotrebljivim terencima....

da zakljucim: svidja mi se

Autor ChedomirADELAIDE 17 Nov 2012, 17:29

Vidim u nekim komentarima da kazu da je ruzan. I ako ne volim toliko Mercedese, ovaj je stvarno lep prototip. Naravno da podseca na JEEP. Izgleda da JEEP nedostaje MB-u, posle RAZVODA sa njim!?

Autor Audifil 07 Dec 2012, 21:08