KTM RC16 debituje na leto, za sada donosi 270 KS

U KTM-u ne kriju zadovoljstvo što razvojni proces nove MotoGP mašine ide po planu i što su povratne reakcije koje kompanija dobija od dva svoja test vozača vrlo pozitivne.
Osim toga, saopšteno je i da će RC16 MotoGP prototip biti predstavljen na austrijskom gran priju, koji se vozi 14. avgusta.

Izvršni direktor kompanije, Stefan Pirer, je naglasio da je uveren u uspešnu budućnost nove mašine. Zanimljivo je da je Pirer pre svega par godina izjavljivao da je povratak u MotoGP nesigurna investicija i da kompanija ne planira nikakve korake u tom pravcu.
On je dodao da čitav projekat i finansijski dobro stoji i da dizajniranje i projektovanje konkurentne MotoGP mašine nije premašilo predviđeni budžet.
Kao što smo već pomenuli, RC16 će svoje prvi “živo” pojavljivanje imati 14. avgusta na Red Bul Ringu, tokom GP vikenda u Austriji. Odluka da mašinu predstavi na domaćem terenu je za KTM bila prosto logična, a već je rezervisano 10.000 mesta za fanove austrijskog brenda.
Osim toga, KTM je i zvanično zatražio “vajldkard” pozivnicu za nastup na poslednjoj trci sezone u Valensiji i ne treba sumnjati da će je dobiti.
Nije saopšteno ko će voziti RC16 na predstavljanju u Austriji, a ostaje da se vidi hoće li to biti neko od dva test vozača kompanije, Aleksa Hofmana i Mike Kalija, ili je neko drugo ime u opticaju.
Što se ciljeva u MotoGP šampionatu tiče, u KTM-u navode da žele da budu u prvih deset i da je sve ispod toga, citiramo, neprihvatljivo.
U tome bi trebalo da im pomogne dosta snage koje će RC16 imati na raspolaganju. Za sada je to 270 KS, dok Pirer navodi da bi finalna verzija mogla da bude još snažnija.
Autor: Nikola Lasica
Izvor: Moto-berza.com