home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Jedna od premijera predstojećeg sajma automobila u Los Anđelesu biće i nova verzija Lamborghinijevog Huracana.

U pitanju je Huracan u varijanti sa samo zadnjim pogonom, čija prodaja će startovati u prvom kvartalu 2016. godine.

Automobil će biti lakši od verzije sa pogonom na sva četiri  točka, a moguće je da će se raditi o ograničenoj seriji. Takođe, nakon Coupea, ovakav Huracan bi trebalo da se kasnije pojavi i u Spyder varijanti.

Lamborghinijev šef Stephan Winkelmann je inače još prošle godine najavio da će ova kompanija proširiti ponudu modela Huracan, dodavši da je kompaniji potrebno mnogo varijanti tog modela, kao i da kupci to od njih očekuju.

Ovde i podsećanje da aktuelni Huracan LP610-4 pokreće 5,2 litarski V10 motor sa 448 kW/610KS pri 8250 o/min. i 560 Nm obrtnog momenta pri 6500 o/min.

Inače, Lamborghini je izvršio određene izmene u ponudi Huracana za modelsku godinu 2016. Pre svega, pomenuti V10 motor i kod Huracana LP610-4 Coupe ima standardni sistem za deaktivaciju cilindara, dok je emisija CO2 smanjena sa 290 na 283 grama po km.

Takođe, modifikovan je i pogon na sva četiri točka, a pominju se i šira ponuda boja eksterijera i materijala u enterijeru, unapređeni Lamborghini Sensonum audio sistem, novo LED osvetljenje motora i širi Ad Personam program personalizacije.

Ivan Mitić - Autoblog.rs



čitanja : 716



Komentari