home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Maserati je sa kratkim saopštenejm i nekoliko slika najavio da će za nekoliko dana na Chengdu sajmu automobiola u Kini predstaviti i doteranu verziju svog najmanjeg sedana Ghibli.

Zajedno sa manjim vizuelnim doterivanjem, Ghibli GranLusso se odlikuje i određenim tehničkim unapređenjima.

Ghibli GranLusso se raspoznaje po izmenjenom prednjem braniku sa drugačijim otvorima za vazduh, modifikovanom grilu, full-LED prednjim svetlima, redizajniranom zadnjem braniku sa difuzorom, kao i GranLusso amblemima.

Treba pomenuti i par novih boja, ali i Advanced Driver Assistance System (ADAS), za delimično autonomnu vožnju.

Takođe, 3,0 litarski twin-turbo V6 benzinac je dobio nešto više snage, pa sada raspolaže sa dodatnih 20KS i 30 Nm.

Više detalja će biti saopšteno na premijeri u Kini, i to 25. avgusta.

Ivan Mitić - Autoblog.rs



čitanja : 985



Komentari

@ auto

Grand Lusso je paket opreme, isto kao i Gran Sport. Već je odavno dostupan sistem naručivanje za dilere gdje kupci već odavno naručuju facelift Ghibli. A to ovaj Ghibli i je, facelift.

Autor N.N. 23 Avg 2017, 14:20

Video sam jednog, da, nije velik. Rekao bih da po veličini odgovara BMW 5, Audi A6 itd. Nije nešto upadljiv... jedino kad se nadješ iza njega, onda primetiš četiri odžaka :D E onda postane upadljiv!

Autor ja 23 Avg 2017, 15:38

@ja,
Ima beli u mom kraju i uvek se malo razocaram jer me prvo podseti na neki Infinity pre nego na italijana.
Prelep je auto ali mi se cini da je podlegao globalnom dizajnu, pa mi je nekako nedorecen, tj. nije dovoljno lud na svoj nacin.
Problem kod ovih marki, koje zele da pariraju velikoj trojci, jeste sto nikako ne mogu da dostignu njihov tehnoloski nivo po broju elektronskih sistema, slicnih zezancija koje su tu da razmaze kupce i privole ih sebi.
Najveca prednost ovog Maseratija je zvuk motora i to nekako ispegla sve ove gore navedene nedostatke.

Autor Uros Cuore Sportivo 23 Avg 2017, 16:03

@ Uros Cuore Sportivo

Pa ovaj pored kojeg sam ja vozio paralelno nije puštao munje & grmljavine iz auspuha. Šteta... a očekivao sam to.

Što se tiče tih elektronskih zezancija, ja se držim one stare mehaničarske: što jednostavnije - to bolje. Sve što je komplikovanije, to će se pre pokvariti, to je teže popraviti. Dakle, samo ono što mora. Par osnovnih sistema i to je to.

Autor ja 23 Avg 2017, 18:25

Sada su turbaći i to uglavnom V6. Nema vise onog zvuka kao kod prethodnog Kvatroportea, atmo V8.

Autor P1 23 Avg 2017, 18:34