home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA
Toyota Land Cruiser Namib

Afričko tržište automobila je zanimljivo po tome što se, uz najnovije modele, i dalje prodaju vrlo stare verzije poznatih automobila. Na primer, pre samo nekoliko godina prestala je proizvodnja VW Golfa prve generacije, a sličan je situacija i sa mnogim drugim modelima.

Jedan od njih je svakako Toyota Land Cruiser, koja je neprikosnovena u Africi zbog vrlo teških uslova eksploatacije. Osim najnovije generacije, u ponudi je ostao i stari Land Cruiser pod nazivom Namib. Reč je o terencu čiji koreni sežu još početak osamdesetih godina prošlog veka, tačnije o seriji 70. Pokreće ga V8 turbo-dizelaš zapremine 4,5 litre. Razvija 205 konjskih snaga  i 430 Nm maksimalnog obrtnog momenta u rasponu od 1200 do 3200 obrtaja.

Toyota Land Cruiser Namib

Pikap verzija pod nazivom Namib je unapređena i opremljena elektro-podizačima prozora, Bluetooth konekcijom, a ima i ABS i prednje vazdušne jastuke. Na sedištima su posebne presvlake koje se lako skidaju da bi se oprale, a tu su i neki drugi detalji koji vožnju čine ugodnijom, kao što je LED osvetljenje i hlađena kaseta.

Toyota Land Cruiser Namib

To što je auto starije ali robusnije konstrukcije ne znači i da je jeftin. Cena ove pikap verzije je oko 55.000 evra. Možete da pogledate i druge verzije na internet stranici Toyote Afrika.

Izvor: Magazinauto.com

Foto: Toyota



čitanja : 788



Komentari