home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA
Volkswagen Nivus

Volkswagen je još prošle godine svoju gamu na tržištu Južne Amerike obogatio SUV-Coupe modelom nazvanim Nivus, dok će se u drugoj polovini ove godine Nivus naći i na evropskom tržištu (od trećeg ili četvrtog kvartala).

Volkswagen Nivus

Nivus se bazira na MQB A0 platformi, pri čemu je automobil dugačak 4266 mm, međuosovinsko rastojanje je 2566 mm, a zapremina prtljažnika iznosi 415 litara.

Volkswagen Nivus

Deo opreme će činiti i LED zadnja svetla, alu točkovi, multimedia sistem, start-stop sistem, sistem automatskog kočenja i el. otvaranje vrata prtljažnika.

Volkswagen Nivus

Za potrebe tržišta Južne Amerike automobil se pravi u Anchieta fabrici u Brazilu, a u Evropi će za njega po ranijim najavama biti zadužena VW fabrika u Španiji.

U Evropi se očekuje da će u paleti motora biti 1.0 i 1.5 TSI benzinci, dok dizelaša i hibridnih verzija po svemu sudeći neće biti. 

Ivan Mitić – Autoblog.rs



čitanja : 2094



Komentari