home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Preuzeto sa: Novosti.rs

Dobar izgled i fleksibilnost mogu da postoje na jednom mestu. Tvrde ovo „Ševroletovi“ inženjeri, navodeći da kupci modela „orlando“ mogu da zaborave na kompromis. Iako izbegavamo da pričamo o dizajnu, držeći se one narodne da o ukusima ne vredi raspravljati, verujemo da će se čitaoci „Novosti“ složiti da je „Ševrolet“ napravio dopadljivo, moderno, porodično vozilo.

„Orlando“ se diči sa svojih sedam sedišta i čak 16 različitih kombinacija za sedenje, a preklapanjem sedišta dobija se obilje prostora kojeg se ne bi postidelo ni neko kombi vozilo! S obzirom na to da je namenjen porodici, svakako je stav „Ševroleta“ da se posebno posveti pažnja bezbednosti putnika, za svaku pohvalu. Da se u tome naumu i uspelo dokazuje i svih pet zvezdica na sve strožim Euro NCAP kreš testovima.

Pri tome u „Ševroletu“ su svesni činjenice da cena određuje savremeno automobilsko tržište, pa su i tu načinili veliki pomak. Moguće je kupiti, sasvim dobro opremljen model „orlanda“ sa benzinskim motorom 1,8 LS, sa 141 ks za 14.249 evra! Na testu „Novosti“ bio je model 1,8 LTZ, dakle vozilo sa istim, benzinskim agregatom, i nešto luksuzinijim paketom opreme čija je cena, i dalje veoma konkurentnih, 17.939 evra!

U unutrašnjosti završna obrada „dvostrukog“ kokpita u crnoj boji, dopunjena je stilskim plavim osvetljenjem, čime pruža suptilan dodir prefinjenosti. Komande su dobro pozicionirane i lako čitljive, bez napora komunicirajući ključne informacije kako sa vozačem, tako i sa ostalim putnicima. Pronaći ćete svuda mala mudra rešenja, uključujući set kontrolnih prekidača na volanu u cilju bržeg pristupa, kao i skrivene pregrade za odlaganje stvarčica postavljene na pogodnim mestima. Jedna se čak vešto krije iza ugrađenog stereo-uređaja.

Kada je reč o bezbednosti, „ševrolet“ se ponovo poziva na maksimu sa početka priče - da nema kompromisa! Tu su prednji, bočni i krovni vazdušni jastuci (u standardnoj opremi), a „orlando“ ima ojačan „bezbednosni kavez“, koji sadrži sistem za apsorpciju velike energije, kako bi se umanjio efekat bilo kakvog udara i sačuvali putnici. Sistem kontrole elektronske stabilnosti obezbeđuje kontrolu vuče radi sprečavanja klizanja, automatski aktivirajući korektivno kočenje na odgovarajućim točkovima kako bi se brže povratila kontrola.

Parkiranje je takođe malo bezbednije - LT i LTZ modeli nude inteligentan sistem za pomoć pri parkiranju kako bi se zaštitila spoljašnjost vozila od bespotrebnog oštećenja. Deca su zbrinuta uz pomoć dva zadnja ISOFIDž sistema za dečja sedišta, takođe u okviru standardne opreme.

„Orlando“ je dostupan u liniji atraktivnih nijansi, od „Smokey Grey“ do „Velvet red“ nijanse.

Aluminijumski točkovi su standardni deo LT i LTZ nivoa opreme.

Dinamičnu vožnju donosi široka ponuda motora, od 1,8-litarskog benzinca sa pet brzina, do 2,0-litarskog dizel motora dostupnog sa automatskim prenosom ili sa ručnim šestostepenim prenosom.

Benzinac na našem testu je iz zapremine od 1.796 kubika isporučivao 141 „konjsku snagu“, sa obrtnim momentom od 176 Nm. Petostepeni manuelni menjač je lak za upotrebu, precizan. Na našem testu „orlando“ je trošio nešto više od fabrički deklarisanog proseka od 7,3 litra na 100 pređenih kilometara, ali ni „izmerenih“ 7,9 litara za ovaku vrstu automobila nije previše. Pri tome motor evro 5 standarda, emituje 172 grama CO2 po pređenom kilometru.

ČINJENICE

Mere

* Dužina 4.652 mm

* Širina 1.836 mm

* Visina 1.633 mm

* Masa 1.528 mm

* Rezervoar 64 l

Info

* Snaga 141 ks

* Obrtni moment 176 Nm

* Od 0 do 100 km/h 11,6 sek.

* Maks. brzina 185 km/h

* CO2 172 g/km

Autor: P. Živković



čitanja : 1331



Komentari

jos kada bi mu garancija na koroziju bila 12 godina ili da ne znam coveka koji je na tom motoru u lacetiju na 96.000 km radio polugeneralnu, tada bih o orlandu mislio sve najlepse. Ovako ne znam sta da mislim...

Autor moron 18 Apr 2012, 17:54

Uvek postoji jedan od hiljadu! Zapitaj se ponekad kiloko njih nije radilo generalnu na 96.000 km. A da nije to bilo mozda na 196.000 ili 296.000. Ali garancija je sada koliko ja znam do 150.000 km zar ne?

Autor bk 18 Apr 2012, 19:29

Dacia Lodgy ce da ga oduva sa trzista.

Autor rasa 18 Apr 2012, 19:45

ово је јако озбиљно возило за те паре

Autor Столе 20 Apr 2012, 13:11