Test: Dacia Sandero Stepway

Na „BG kar šou“, koji traje do srede, najtraženiji su takozvani niskobudžetni automobili. Jedan od redovnih “pobednika” Beogradskog sajma je “dačija sandero”, a pred nama je redizajnirana druga generacija.
Ekipa “Blica” testirala je za nijansu skuplju, ali i vizuelno atraktivniju “stepvej” verziju koja, kao i do sada, može da se pohvali robusnim off-road izgledom, međutim, ne i dodatkom poput 4x4 pogona. To je luksuz o kojem, bar ne trenutno, “Dačija” ne želi ni da razmišlja.
“Stepvej” karakterišu (pro)terenski dodaci, poput krovnih nosača i zaštitne plastike na donjim delovima branika, ali i povišenog klirensa u odnosu na klasičan “sandero”. Rekli bismo, sasvim dovoljno da “stepvej” privuče pažnju vozača koji žele da dobiju malo više od automobila rumunskog proizvođača.
Kompletan članak na sajtu Mojauto.rs