home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Vesti iz Formule 1

16 Feb 2017 - 17:43 Sport Link

Bivši tehnički direktor Ferarija prešao u Mercedes

Kako prenosi Sport klub, bivši tehnički direktor Ferarija Džejms Alison priključio se rivalskom Mercedesu, javlja BBC. Alison je u julu napustio Maranelo, a u redovima šampiona je nasledio Pedija Lova.

Lov je predvodio Mercedes do tri uzastopne "duple krune" u prethodne tri sezone, a tim je napustio u januaru.

Alison je bio u Ferariju u dva mandata, u prvom je bio šef aerodinamičkog tima tokom ere Mihaela Šumahera 2000-2004.

Potom je radio za Reno, kao zamenik tehničkog direktora tokom dominacije Fernanda Alonsa 2005. i 2006, a u Ferariju je radio 2013-2016.

Nova sezona Formule 1 počinje krajem marta.

Botas: Imam mnogo toga da dokažem

Finski vozač Valteri Botas svestan je da ima mnogo toga da dokaže dolaskom u Mercedes.

"Imam mnogo toga da dokažem, jer do sada, nisam dokazao gotovo ništa u F1, sve što treba da dokažem, tek treba da dokažem".

On je objasnio i da smatra da može da bude bolji od Luisa Hamiltona.

"Mislim da je to moguće, Niko je pokazao da je to moguće. Luis je uradio mnogo toga u karijeri i poštujem sve što je uradio, ali za mene je ovo velika prilika", rekao je Botas.

Mercedes će otkriti bolid za novu sezonu 23. februara, a četiri dana kasnije će na stazu u Barseloni.

Alonso: Bolji sam nego ikad

Vozač Meklarena Fernando Alonso smatra da je u najboljoj formi u karijeri.

Meklaren je u 2016. osvojio tri puta više bodova nego godinu dana ranije, ali Španac želi više, želi pobede i borbu za titulu.

"Pročitao sam da je Zek Braun rekao da će biti teško da pobedimo, ali, zašto da ne? Uvek želim da budem pozitivan. Ja sam lično bolje nego ikad, pripremam se bolje nego ikad i daću sve od sebe da napravim što bolji rezultat", rekao je Alonso.

Ipak, Fernando je priznao da su Mercedes i Red Bul favoriti, ali da je u F1, pogotovo sa novim vlasnicima i novim pravilima, sve moguće...

Izvor: Sportklub.rs



čitanja : 719



Komentari

Aljonso u pogresnom si timu.Ako planiras do kraja karijere nesto jos da osvojis vataj se Red Bulla ili Renaulta.

Autor Renault Terminator 16 Feb 2017, 19:00

Da u Renaulutu će sigurno nešto da osvoji, možda koji bod do kraja sezone...

Autor P1 16 Feb 2017, 19:57