home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Bolid nosi ime povodom 70. godisnjice postojanja Ferrari S.p.A.

Nov bolid Ferarija pomalo podseća izgledom na prošlogodišnji jer nos bolida deluje gotovo nepromenjeno. Kao Sauber i Reno, ajkulino pero prisutno je na poklopcu motora, ali je oblik bočnih usisnika zaista neobičan. Međutim, Ferari na kraju ajkulinog pera ima zanimljivo rešenje u vidu dva pera.

Primetno je da je Ferarijev periskop usisnik manji nego kod Zaubera što sugeriše da nov Ferarijev motor ima verovatno bolje rešeno halđenje.

Bolidom dominira crvena boja tzv. jubilarna crvena povodom jubileja 70. godišnjice, ali sada nema više crne boje na zadnjem delu već je više bele boje, pa je tako zadnje krilo belo kao i ajkulino pero.

Izvor: F1-serbia.com

Foto: Ferrari



čitanja : 1208



Komentari