
Noćne deonice u najavi
Ovogodišnji Akropolis Reli će doživeti značajne izmene a jedna od glavnih promena bi trebala da bude noćna vožnja u nekim delovima. Reli koji je stacioniran u Lutrakiju imaće kvalifikacione deonice u blizini baze, pre nego što se ceremonija otvaranja dogodi u Atini, 31. maja.

(SAS), Srpski Automobilski Savez objavio je na svojoj internet stranici preliminarni kalendar auto takmičenja za predstojeću sezonu. U odnosu na prethodnu sezonu, još uvek nije potvrđena brdska trka u Makedoniji na lokaciji Vodno, kao ni u BiH Lopare, dok je Kopaonik ubačen u Kalendar za 25. avgust.

Nasser Al Attiyah je pobedio na ovogodišnjem Qatar International Rallyu, takmičenju iz serije FIA Centralnoistočnog Rally šampionata.

Velika nagrada Rusije u Formuli 1 biće održana u Sočiju u novembru 2014. godine, uprkos kašnjenju u izgradnji staze, saopštio je gradonačelnik tog grada.

Poljski vozač Robert Kubica uspešno je odradio testiranje Mercedesovog DTM bolida na španskoj stazi Ricardo Tormo.

Ime Ken Block je svima dobro poznato. Isto tako svima je poznat i automobil sa kojim on izvodi svoju “čaroliju”. Njegova Ford Fiesta HFHV je za novu sezonu obula novo "odelo."

Žan Alesi, bivši vozač F1 imenovan je za ambasadora proizvođača guma Pireli pred nastupajuću sezonu. Francuz, koji je bio čest gost podijuma GP trka, potvrdio je svoju novu ulogu na pres konferenciji u Milanu u sredu.

Nadaju se F1 u 2014. godini
U Meksiku su počele pripreme za reparaciju staze Hermanos Rodriguez na kojoj bi želeli da budu domaćini karavanu F1. Prema rečima Hozea Abeda, potpredsednika upravljajućeg tela FIA, promene će biti završene na vreme da se staza vrati u kalendar takmičenja za 2014. godinu.

Kako prenosi Tanjug, Bor će sredinom februara biti domaćin Memorijalnog reli skupa ljubitelja džipova u znak sećanja na tragično preminulog Dragoljuba Petkovića, osnivača borskog Džip kluba "Vilisbor".

Sebastian Buemi je uspeo da zadrži mesto rezervnog vozača tima Red Bul i u predstojećoj sezoni.

Carlsson je najavio da će na ovogodišnjem Salonu automobila u Ženevi predstaviti i trkačku verziju Mercedesa SLK.

i to sa BMW M3 automobilom
Timo Glok će već ove nedelje sesti u BMW M3 automobil koji će nastupati u DTM šampionatu i oprobati se na stazi u Valensiji. Nemac, koji je naprasno objavio da raskida ugovor sa F1 timom Marusja u ponedeljak, će učestvovati u testovima sa BMWom.

Novopečeni vozač Mercedesa, Luis Hamilton se nada da će biti u prilici da se takmiči sa tri najbolja tima u sezoni koja predstoji, uprkos činjenici da je njegov sadašnji tim bio tek peti u šampionatu konstruktora prethodne sezone.

Kako prenosi Tanjug, šef ekipe Mercedesa, Toto Volf, rekao je danas da poljski vozač Robert Kubica i dalje nije psihički spreman da testira bolide Formule 1.

Dukati je prikazao motor sa kojim će učestvovati tokom ove sezone u MOTO GP takmičenju na manifestaciji Wrooom u Dolomitima, sa vozačima Nikijem Hejdenom i Andreom Doviciozom, koji su po snežnoj mećavi skinuli pokrivač sa GP13.