HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA GALERIJA

Vesti iz Formule 1

10 Nov 2021 - 01:13 Sport Link
Rozberg

Rozberg savetuje Ferstapena: Koristi Luisove loše faze

Niko Rozberg, nekadašnji šampion sveta, dao je savet Maksu Ferstapenu u borbi za titulu protiv Luisa Hamiltona u Formula 1 prvenstvu.

(Dalje)

Kajl Larson

Sjajna Naskar sezona završena je u noći između nedelje i ponedeljka, a Kaj Larson slavio je u Finiksu.

(Dalje)

Oliver Bearman

Nakon osvajanja titule u Italiji, Oliver Berman je takođe postao šampion ADAC Formel 4 prvenstva sponzorisanog od strane brenda Abarth. Istorijska dvostruka titula u Formuli 4.
           U tri trke na Nirburgringu su pobedili Tramnic, Berman i Bedrin.
           Van Amersfoort Racing je osvojio timsku titulu.

Oliver Bearman (GBR – Van Amersfoort Racing) je ispisao istoriju u Formuli 4. Prvi put od 2014. – godine kada je debitovala serija koju je želela Međunarodna automobilska federacija (FIA) – jedan vozač je uspeo da osvoji titule i u Italiji i Nemačkoj tokom iste sezone.

(Dalje)

Ferstapen

Kako prenosi Sport Klub, vozač Red Bula Maks Ferstapen trijumfovao je na Velikoj nagradi Meksika, 18. trci ovogodišnjeg šampionata Formule 1.

(Dalje)

Banjaja

Kako prenosi Sport Klub, vozač Dukatija Frančesko Banjaja slavio je na Velikoj nagradi Algarvea, pretposlednjoj trci sezone Moto GP šampionata, koja je prekinuta dva kruga pre kraja i nije nastavljena.

(Dalje)

Botas

Kako prenosi Sport Klub, vozač Mercedesa Valteri Botas je osvojio pol poziciju pred nedeljnu trku za Veliku nagradu Meksika.

(Dalje)

Frančesko Banjaja

Kako prenosi Sport Klub, Italijan Frančesko Banjaja na Dukatiju startovaće sa pol-pozicije na Velikoj nagradi Algarvea. Drugu startnu poziciju imaće Džek Miler, a u prvom redu biće i Đoan Mir.

(Dalje)

5 Nov 2021 - 18:07 Sport Link
Ferstapen

Maks: Trkaću se jako, kao što to Hamilton radi

Još pet trka ostalo je do kraja sezone u Formuli 1, a Maks Ferstapen pred tri trke u tri vikenda ima prednost u odnosu na Luisa Hamiltona od 12 bodova. Pred trku u Meksiku je komentarisao izjaveo Tota Volfa koji je rekao da borba Luisa i Maksa podseća na duel Sene i Prosta u kojem je bilo sve dozvoljeno.

(Dalje)

ADAC Formel 4

Samo 23 poena dele Olivera Bermana i Tima Tramnica, koji se takmiče za titulu
           Još uvek nije kraj borbe za timsku titulu između US Racing i Van Amersfoort Racing tima
           Bivši ruki šampion Nikita Bedrin cilja svoju drugu pobedu ove sezone

Sedma sezona šampionata ADAC Formel 4, uz sponzorstvo brenda Abarth, bliži se kraju na stazi Nirburgring.

Porše bi u F1! Toto kaže može, ali da ne pobeđuje odmah

U utorak je potvrđena priča da bi Porše uskoro mogao da se pojavi u Formuli 1, prenosi Sport Klub. Timu koji bi bio pod pokroviteljstvom nemačkog Folksvagena odgovaraju nova pravila, a već se nazire rivalstvo između tog tima i Mercedesa.

(Dalje)

Markes

Vozač Honde, Mark Markes propustiće pretposlednju trku sezone.

(Dalje)

F.4 šampionat Italije

Šampion Italije u 2021. Oliver Berman završio je sezonu sa trostrukom pobedom u Monci
           Uprkos komplikovanom vikendu, Nikita Bedrin osvojio je titulu u kategoriji novajlija
           Van Amersfoort Racing je tim šampion 2021.

Osma sezona F.4 šampionata Italije Powered by Abarth, sa sertifikatom FIA, završena je u znaku Van Amersfort Racing-a. Zahvaljujući rezultatima vozača, holandski tim je osvojio titulu za timove nakon što je osvojio celo prvenstvo Italije uz Olivera Bermana i njegovim kolegom Nikitom Bedrinom u kategoriji za novajlije.