home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Novozelandski Hulme je objavio crtež koji najavljuje izmenjeni izgled njihovog dugo najavljivanog sportskog automobila Hulme F1.

Pored modifikovanog izgleda, redizajnirani Hulme F1 u odnosu na dosadašnju verziju karakteriše i poboljšana aerodinamika i jači motor. U pitanju je centralno smešteni V8 agregat sa kompresorom i okruglo 700 konja.

Prvi primerci ovog sportiste teškog samo 1080 kg će biti dostupni krajem 2012. godine, tačno na 20-godišnjicu smrti Denisa Clive-a “Denny” Hulme-a, novozelandskog šampiona Formule 1.

Ivan Mitić – Autoblog.rs



čitanja : 760



Komentari

ovo opako izgleda...performanse su brutalne...samo napred mnogo lici na Enza :-(

Autor DaMir 05 Okt 2011, 09:00

Bice prava atrakcija na cesti.

Autor Barosso 05 Okt 2011, 12:38

Odličan ! Liči mi na ogoljenog Enca. Ali svidja mi se što izgleda ko "tapacirana" formula. :)
Sa malom težinom i tom snagom,sigurno će biti vraški brz !
U svakom slučaju,jedinstaven je i drugačiji,pa mu ekskluzivna pojava "ne gine". :)
Možda su mogli da mu "spoje" zadnji točak sa trupom u vidu nekog polu-spojlera. Da atraktivnije izgleda a doprineo bi još boljem držanju,tj downforce-u.

Autor PITBULL 05 Okt 2011, 12:46

Sto se tice kola inspirisanih Formulom 1, tu je Caparo T1 neprevazidjen...
Hulme F1 je smesan za njega...

Autor loshmi 05 Okt 2011, 16:38