home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

R-Hybrid značka koju je Nissan zaštitio prošle godine će zaista stajati na novoj generaciji modela GT-R. To je tokom Salona automobila u Detroitu otkrio Nissanov potpredsednik Andy Palmer u razgovoru sa kolegama iz britanskog Autocara.

Ne samo da će novi GT-R biti fizički i vizuelno znatno brutalniji od aktuelnog primerka već će biti dostupan i sa hibridnim pogonskim sklopom.

Nissanov potpredsednik je tako otkrio ono o čemu nagađamo već duže vreme. Novi Nissan GT-R dobiće hibridnu tehnologiju i R-Hybrid značku koju je ovaj brend zaštitio prošle godine. Palmer nije otkrio detalje oko konstrukcije tog hibridnog sklopa ni performanse, ali zato je otkrio da će novi GT-R biti znatno brutalniji od svog prethodnika i to u svakom pogledu.

Osim o Nissanu GT-R Palmer je pričao nakratko i o novoj generaciji modela 370Z. Otkrio je da će biti dostupna u klasičnoj i Nismo varijanti i da će za pogon biti zadužen četvorocilindrični turbo za sada nepoznate snage.

Izvor: Automotportal.hr

Render: Wild Speed



čitanja : 1179



Komentari

Supercar killer u novoj generaciji kreće u pohod na hipercar hibride. :)))
Ako je NISMO GTR napravio 7:08 na ringu, uopšte me ne bi iznenadilo da nova Godzila sidje ispod 7 min, kao 918. :)))

Autor Pit 22 Jan 2014, 02:24

Kao sto rekoh. Svi ce biti hibridi....

Autor toma 22 Jan 2014, 03:22

toma
Otkrio si toplu vodu. :)))
Dobro si nas prosvetlio, inače niko nije znao to.
Da neće možda u budućnosti svi automobili biti elektro ???
Nešto mi sumnjivo tu a ? :)))
E samo, velika je razlika hibrid fenjer i hibrid ubica. :)

Autor Pit 22 Jan 2014, 16:18