BMW M2 odobren za serijsku proizvodnju

Novi BMW Serije 2 Coupe je na početku dostupan sa nekoliko benzinskih i dizel motora, a pre nekoliko meseci se pojavio i opcioni M Performance paket za još atraktivniji izgled i dinamičnije performanse. Međutim, još pre nekoliko meseci su se pojavile i glasine da u bavarskoj firmi planiraju i top verziju M2 Coupe, koji je sada po informacijama iz BMW-a dobio odobrenje za proizvodnju.
M2 Coupe (interne oznake F87) će početi da se proizvodi na jesen 2015. godine, dok će isporuke prvim kupcima krenuti krajem 2015. ili početkom 2016. godine.

Automobil bi trebalo da pokreće 3,0 litarski TwinPower Turbo šestocilndrični motor sa 370-380KS (neki izvori su ranije pominjali i svih 400KS), pogon će biti na zadnje točkove, a menjač šestostepeni manuelni ili opcioni osmostepeni automatik.
Dok BMW M235i od 0 do 100 km/h ubrzava za 4,8 sekunde, budući M2 bi do stotke trebalo da stiže za malo više od 4 sekunde.
M2 bi sem snažnijeg motora trebalo da dobije i modifikovano ogibljenje, Active M diferencijal, atraktivniji eksterijer, novi sportski izduvni sistem i nove točkove, kao i doteranu unutrašnjost (sportska sedišta i volan, detalji od ugljeničnih vlakana...).
Ivan Mitić – Autoblog.rs
Fotošop: BMWblog.com / Virtuel-Car