home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Sem onog BMW-a X1 sa sedam sedišta i hibridnim pogonom, ovih dana su lovci na auto novitete tokom testova "uhvatili" i maskirani primerak novog BMW-a Serije 5 Touring plug-in hybrid.

Ukratko, novi BMW Serije 5 će biti napravljen na CLAR platformi, pa će težina biti smanjena za oko 100 kg, uz nešto veće dimenzije vozila i prostraniji enterijer.

Hibridna Serija 5 bi možda mogla da dobije 2,0 litarski četvorocilindrični turbo benzinac i elektromotor, litijum-jonske baterije (9 kWh) i osmostepeni Steptronic menjač. Kombinovana snaga bi trebalo da iznosi 230 kW/313KS i 450 Nm obrtnog momenta, a biće moguća i vožnja samo na elektropogon.

Nova Serija 5 će se pojaviti početkom 2017. godine, pri čemu će plug-in hybrid verzija najverovatnije biti dostupna od samog početka.

Ivan Mitić – Autoblog.rs

Više slika na sajtu Worldcarfans.com



čitanja : 803



Komentari

Evo prvih spy slika novog 5GT:

http://www.germancarforum.com/attachments/image-jpg.353752/

http://www.germancarforum.com/attachments/image-jpg.353753/

Autor toma 02 Nov 2015, 23:05