BMW Serije 2 Gran Coupe sa prednjim pogonom?

Nakon Gran Coupe verzija Serije 6 i Serije 4, BMW će u svoju ponudu ubaciti još jedan Gran Coupe, i to najmanji do sada.
Po pisanju nemačkih medija, bavarska fabrika naime priprema i Seriju 2 Gran Coupe, kao rivala Mercedesu CLA i Audiju A3 sedan, a koja bi na tržištu trebalo da se pojavi tokom 2019. godine.
U ponudi motora možemo da očekujemo benzinske i dizel agregate (uključujući i trocilindraše), a možda i hibridnu verziju. U svakom slučaju, šestocilindričnih motora neće biti.
Ovakav bavarski coupe sa četvora vrata bi se cenom smestio između Serije 2 Coupe i Serije 3 sedan, a kako piše BMWblog, automobil će standardno imati prednji pogon (što znači da će biti napravljen na UKL platformi). Imajući u vidu da Mercedes CLA i Audi A3 sedan standardno dolaze sa prednjim pogonom, ovo i ne iznenađuje. Ipak, BMW Serije 2 GC će se opciono verovatno nuditi i sa xDrive pogonom na sva četiri točka.
Jedna od zanimljivih verzija bi mogla da bude M2 Gran Coupe. Ipak, kako stvari sada stoje, male su šanse za ovako nešto.
Takav eventualni BMW M2 Gran Coupe bi raspolagao agresivnijim aero body paketom, M točkovima, sportskim izduvnim sistemom sa četiri izduvne cevi, jačim kočnicama, sportskim sedištima i volanom, kao i snažnim motorom (M2 Coupe inače ima 3,0 litarski šestocilindarski turbo motor sa 272 kW/370KS i 465 Nm / 500 Nm sa overboostom).
Ivan Mitić – Autoblog.rs
Render: Autobild.de