home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA
Hyundai Elantra

Hyundai je aktuelnu, šestu generacije Elantre (na nekim tržištima se prodaje kao Avante) predstavio krajem 2015. godine, dok će sledećeg meseca u Južnoj Koreji premijeru imati i njeno obnovljeno izdanje. Do tada, evo i prvih fotografija nemaskiranih primeraka.

Hyundai Elantra

Hyundai Elantra / Avante modelske godine 2019 je dobio prednji deo po uzoru na novije modele ove južnokorejske marke (modofikovani gril, novi branik, doterana svetla), a ovde treba napomenuti da koeficijent otpora vazduhu iznosi 0,27.

Hyundai Elantra

Izmenjen je i zadnji deo, sa novim poklopcem prtljažnika, novim svetlima i branikom, a očekuju se i određene promene u unutrašnjosti (novi ili unapređeni infotainment sistem, bežično punjenje, kvalitetniji materijali).

Uz nove točkove i par novih boja, 2019 Elantra bi mogla da dobije i novi 1,6 litarski SmartStream benzinski motor sa 123KS i 154 Nm, dok bi kasnije navodno mogla da se pojavi i mild-hybrid verzija sa 48-voltnim električnim sistemom.

Još uvake aktuelna Elantra je kupcima u Srbiji trenutno dostupna sa 1,6 litarskim benzinskim motorom koji razvija 127KS i 155 Nm (u kombinaciji sa manuelnim šestostepenim menjačem ili opcionim šestostepenim automatikom), kao i sa 1,6 litarskim CRDi dizel agregatom sa 136KS (u paru sa šestostepenim manuelnim ili sa opcionim sedmostepenim menjačem sa dvostrukim kvačilom).

Što se dimenzija tiče, auto je dugačak 4570 mm, širok je 1800 mm, visok 1450 mm, dok međuosovinsko rastojanje iznosi 2700 mm.

Ivan Mitić – Autoblog.rs

Foto: Gepann.com



čitanja : 1432



Komentari