home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA
Volkswagen Golf 8

Veći, lakši i umreženiji: Od sredine 2019. godine s proizvodnih traka izlaziće novi VW Golf VIII. Nemački automobilski klub ADAC je izneo dosadašnja saznanja o novom modelu.

Jedno je sigurno: U dizajnu novog Golfa neće biti iznenađenja jer je ovaj model i dalje odgovoran za lavovski deo prodaje Volkswagena. Recimo, u Nemačkoj svaki treći prodati VW je Golf pa je jasno da vizuelne promene moraju da budu umerene.

Volkswagen Golf 8

Važna novost: U ponudi neće biti 3-vratne verzije jer Volkswagen želi da racionalizuje model kako bi smanjio troškove proizvodnje.

VW će ukinuti i Sportvan, umesto koga će ljubitelji porodičnog Golfa imati na raspolaganju SUV model.

Ubrzo nakon lansiranja hatchbacka, na tržište stiže i karavanski Golf Variant koji je i dalje veoma popularan uprkos ekspanziji SUV-modela.

Golf VIII bi trebalo da dobije nešto centimetara u širinu i dužinu što će osetiti putnici u kabini ali i prtljažnik koji će imati zapreminu od 400 litara (+20 litara). I pored rasta dimenzija "osmica" će biti olakšana za 50-ak kilograma.

Promene u unutrašnjosti će biti mnogo vidljivije. Osim virtuelnih instrumenata i touchscreen komandi, koje se već mogu naći u aktuelnom modelu, iz VW-a najavljuju i niz funkcija glasovnom komandom.

Volkswagen Golf 8

Što se tiče motora, početak ponude biće 1,0 litarski 3-cilindrični turbo benzinac (95KS), dok bi bestseller trebalo da postane verzija 1.5 TSI (130 ili 150KS) s promenljivom geometrijom turbine i deaktiviranjem dva od četiri cilindra.

Volkswagen Golf 8

Naravno, u paleti će se naći i električni e-Golf i plug-in hibrid GT-E. Na nemačkom tržištu Golf VIII biće dostupan po ceni osnovne verzije ispod 20.000 evra, ali će dobiti više opreme i prostora kao i moderniju tehniku.

Izvor: Radiosarajevo.ba

Renderi: ADAC / Autocar



čitanja : 1845



Komentari