home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA
Lamborghini LM002

Ljubitelji Lamborghinija znaju da Urus nije njihov prvi SUV. Tačnije, Lamborghini je između 1986. i 1993. proizvodio terenski model LM002, koji je zbog svoje robusnosti dobio nadimak Rambo Lambo. U osnovi taj automobil je bio vrlo sličan američkom Hummeru, a njegova posebnost i ukupna proizvodnja od samo 328 primeraka mu je osigurala legendarni status.

MotorTrend sada javlja da bi Rambo Lambo mogao da se vrati na tržište i da se u Lamborghinijevoj ponudi pridruži Urusu koji je ipak prvenstveno drumsko vozilo. Pomenuti izvor prenosi reči Lamborghinijevog šefa Stefana Domenicalija koji je priznao da u Lamborghiniju razmatraju mogućnost razvoja i lansiranja “robusnog SUV-a u duhu modela LM002.”

Interes potencijalnih kupaca za takvim automobilom je navodno jako velik i Italijani ne sumnjaju da bi se prodaja kretala u visokim brojkama za marku poput Lamborghinija. Domenicali je nedavno izjavio da se razmatra i mogućnost lansiranja grand tourera s 2+2 rasporedom sedenja. Drugim rečima, naslednik modela LM002 bi mogao da bude četvrti ili peti model u ponudi razjarenog bika, u zavisnosti od odluke koju rukovodstvo ovog proizvođača donese o tome koji model ili modeli će krenuti u proizvodnju.

Domenicali je rekao da bi pre lansiranja četvrtog modela želeo da Lamborghini dostigne godišnju prodaju od oko 8.000 jedinica.

2018. godina je završena na rekordnih 5.750 isporučenih vozila, što predstavlja rast od 51% u odnosu na godinu ranije (3.815 prodatih vozila). Analitičari predviđaju daljnji rast prodaje pa se brojka od 8.000 čini dostižnom.

S obzirom na sve ove informacije četvrti, a možda i peti model u ponudi je sve realniji. Dok ovi noviteti (jedan ili oba) ne stignu na tržište, kupci Lamborghinijevih automobila će morati da se zadovolje s ponudom koju čine Huracan, Aventador i Urus.

Izvor: Autonet.hr

Foto: arhiva Autoblog.rs



čitanja : 604



Komentari