Stiže i Mercedes-AMG EV

U pitanju je sportski Mercedes-AMG projektovan isključivo kao EV i koji služi kao zamena za AMG 4-Door Coupe.
Sudeći po obliku zadnjeg dela automobila, to će ipak biti praktičniji liftbek nego tradicionalna limuzina.
Serijska verzija bi trebalo da ima više od nekoliko zajedničkih stvari sa Vision AMG conceptom iz 2022. godine, pri čemu će za rivale imati modele poput Porschea Taycan Turbo S i Audija E-Tron GT RS Performance, nudeći dinamičniju vožnju od AMG verzija EQE-a. Koristiće elektromotore sa "neuporedivom mešavinom snage, veličine i težine." Jedan motor inače može da proizvede 480 KS i 800 Nm obrtnog momenta.
Osim novih elektromotora, očekuje se da će koristiti tanju bateriju sa povečanjem gustine energije za 40 odsto. Namenska arhitektura bi takođe trebalo da omogući prostraniju kabinu. Ovo će biti moguće rastezanjem međuosovinskog rastojanja i skraćivanjem prednjeg i zadnjeg prepusta.
Očekuju se i 21-inčni točkovi, sofisticirana tehnologija šasije, upravljanje zadnjim točkovima i aktivni zadnji spojler.
Zvanično otkrivanje bi moglo da se dogodi u junu ove godine.
Priredio: Ivan Mitić – Autoblog.rs