home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA
Nissan Skyline
 
Naziv Skyline će uskoro napuniti 70 godina. Tokom sedam decenija bio je limuzina i coupe, pick-up, pa čak i crossover. Japanski proizvođač automobila je pojednostavio ponudu za odlazeći model trinaeste generacije na limuzinu, a njegova zamena će takođe stići s četvoro vrata. Nissan je prvi put ponudio uvid u novi Skyline još u aprilu, a neće proći dugo pre nego što sportska limuzina izađe na videlo.

Izvršni direktor Ivan Espinosa je rekao za Nikkei Asia da će se pojaviti negde ove zime. Aktuelni model V37 je lansiran 2014., tako da je odavno prošao svoj vrhunac.

Nissan Skyline

Obnovljeni Skyline je Nissanov prvi model koji sledi puno kraći proces razvoja. Dok je za projektovanje odlazećeg automobila trebalo oko 55 meseci, njegova zamena biće završena za samo 26 meseci. Šef komapnije je objasnio da je vreme isporuke prepolovljeno:

– Koristili smo mogućnosti veštačke inteligencije i korišćenje novih alata, više digitalnih alata u fazi dizajna, u fazi testiranja, u fazi proizvodnje.

Skyline nažalost neće biti dostupan u Evropi, a u SAD-u će se prodavati pod markom Infiniti. Imaće pogon na zadnje točkove i ručni menjač. Insajderski izvori tvrde da će pozajmiti twin-turbo V6 motor iz Z-a sa 420 KS i 520 Nm u Nismo verziji s ručnim menjačem. Takođe je moguće da će Nissan ponuditi novi Skyline s pogonom na sve točkove i automatskim menjačem da bi proširio svoju bazu kupaca.

Izvor: Revijahak.hr / Nikkei Asia 

Foto: Arhiva Autoblog.rs / Nissan



čitanja : 96



Komentari