
Kada pomislite na Volkswagenov model Beetle, odnosno popularnu "Bubu", odmah se setite njene zaobljene karoserije i bogate istorije, a kamper vam definitivno nije u mislima. Međutim, neko je dobio upravo tu ideju.
Steve Goodfellow se odlučio za projekat u čijem fokusu je Buba. Radi se o modelu iz 2000. godine i 1,8 litarskim motorom s turbopunjačem, koji je dobio novu svrhu. Goodfellow je napravio velike modifikacije, a rezultat njegovog rada je kombinacija pickupa i kampera.

Finalni proizvod izgleda odlično i dobra je alternativa za one koji ne žele velike kampere ili kamp kućice.

Struktura "šatora" je napravljena od aluminijuma i može da se sklopi za svega pet minuta, a tako jednostavno i rasklopi kada je to potrebno. Šator je dovoljan za dve odrasle osobe.
Goodfellow je ugradio i 12V utičnicu, kao i odvojeni USB punjač, a tu je i LED osvetljenje za čitanje tokom noći.

On planira da sa svojim prijateljima napravi još ozbiljniji projekat s drugom Bubom, koju će pokretati turbodizelski motor, a imaće i veće točkove, mali frižider, toalet i šporet. U planovima je i potpuno električna Buba.
Izvor: Klix.ba