home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA
Kalmar Porsche 911 RS-7

Kalmar Automotive je pripremio sopstvenu verziju robusnog Porschea 911. Baziran na modelu 997, automobil je nazvan RS-7 i dolazi sa brojnim modifikacijama.

Kalmar je odlučio da ne koristi moderniji 911 iz jednog jednostavnog razloga. Porsche 911 modeli napravljeni nakon generacije 997 imaju složene okvire napravljene od aluminijuma i čelika. Prema Janu Kalmaru, to ne odgovara safari automobilu koji bi trebalo da se popravi čekićem i zavarivačem. Zbog toga su se odlučili z​a 997, jer je to bio poslednji 911 sa potpuno čeličnom šasijom.

Kalmar Porsche 911 RS-7

Kako bilo, automobil je dobio proširene blatobrane, zadnji spojler, dodatna prednja svetla, veće usisnike vazduha, kao i nove točkove sa Michelin off-road gumama koje obezbeđuju da automobil može da se nosi čak i sa najtežim terenima.

Kalmar Porsche 911 RS-7

Tu su i potpuno aktivni TracTive amortizeri koji nude i hidraulično podešavanje visine vožnje. U najnižoj postavci, RS-7 ima 170 mm klirensa, a u najvišoj postavci raste na 210 mm. Dodat je i novi zadnji diferencijal sa ograničenim proklizavanjem.

Kalmar Porsche 911 RS-7

Za zaštitu ključnih mehaničkih komponenti se brine aluminijumska zaštita podvozja.

Kalmar Porsche 911 RS-7

U unutrašnjosti su nova Recaro CS Sportster sedišta, originalni audio sistem je odbačen da bi se uštedela težina, dok je na centralnu konzolu dodat novi displej.

Priredio: Ivan Mitić – Autoblog.rs



čitanja : 609



Komentari