home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Električni automobili možda čuvaju prirodu ali ne i pešake, piše britanski list "Indipendent". Ti automobili predstavljaju budućnost prevoza u velikim gradovima jer su mali i ekološki, ali su i bešumni.

Upravo taj "zvuk tišine" dok se kreću predstavlja, prema najnovijim istraživanjima, veliku opasnost za pešake koji ih često ne čuju, zbog čega su nesvesni da im automobil uopšte prilazi.

Proizvođači bi stoga ubuduće mogli da od zakonodavaca dobiju nalog da u električne automobile ugrađuju veštački zvuk, koji bi se emitovao sa spoljne strane vozila i upozoravao pešake.

Međutim, nije isključeno, piše "Indipendent", da će u mnogim slučajevima rešiti da je za vozilo bolje, a za pešake prijatnije, da se umesto zvuka motora ispred vozila čuje - muzika.

Britanska fabrika "Lif", koja proizvodi električne automobile, već je najavila da će svoja vozila od marta sledeće godine isporučivati sa ugrađenim zvukom iz filma "Ratovi zvezda".

Autor : Tanjug.rs

Foto : Citroen 



čitanja : 1147



Komentari

Tacno,ali ako pesak postuje propise,tj ide trotoarom i gleda kad prelazi ulicu,nema problema... Problem je sto se pesaci oslanjaju na "zvuk" pa kad cuje auto onda se pomeri...

Autor Aleksandar 04 Maj 2010, 15:00

Uvek možeš da mu staviš nešto da brnči. Zaprežna kla na primer imaju zvionce, zupčanik pored točka na koji pada metalna poluga, i kad se vozilo kreće, ono zvoni. Mada mislim da bila ludnica kad bi u Londonu svi automobili zazvonili, zato mislim da treba da paze i pešaci a i vozači.

Autor automobi.li 04 Maj 2010, 15:37

Ma kod nas t abesumnost nece biti problem,cuce pesaci kako auto zabada rupe kojih je sve vise a nadlezne boli ku*ac za to!!

Autor ALEKSANDAR BG 04 Maj 2010, 16:09

Ljudi u pravu ste!
Ovo vise nije ni glupost, ja neznam kako da opisem ovo!
Prvo su naterali skoro sve da pocnu da proizvode elektricne automobile, njih forsiraju, masiraju mozak narodu u celom svetu kako je to jedino i najbolje resenje. A sada odjedanput ni elektricni automobili ne valjaju.
Pa mamu vam jebem vise i britansku i americku, pa izjasnite se jednom za nesto i ostanite pri svom stavu.
Godinama dobro, dobro, dobro, sad odjednom ne valja. Prvo je to bila dobra strana elektricnog motora sto ne brmci, sad smeta i to.

Autor MasterHaosis 04 Maj 2010, 20:14

Ma dajte!! Usi mi propadose od drndavih auspuha... Moja vizija raja su besumni automobili... i besumni djubretarski kamioni koji mi j*** kevu ujutru sa svojim traktorskim masinama!!

Autor Petar 04 Maj 2010, 20:38

Ovo pravi poznavaoci i obozavaoci automobila nikad nece voziti...Kako bre da vozim auto a da mu ne cujem motor,auspuh...Ko ne voli zvuk motora,auspuha,taj ne voli ni auto,a inace,taj kome smeta,doterao bi mu pred prozor Dodge Charger-a iz '69,da ga turiram...da ja uzivam u zvuku i radu,a taj neka crkne :D :D

Autor Dusan 04 Maj 2010, 21:25

@Dusan

JKP cistocin djubretarac jebe kevu i tom Dodgu kada mi ga turiraju ispod prozora svako jutro u 7 ujutru...

Autor Petar 05 Maj 2010, 08:17

hahahaha jeste Ptere, u pravu si!

Autor MasterHaosis 05 Maj 2010, 20:10

Ja sam o ovome razmisljo pre neke 2 godine kada je komsija isparkiravao PRIUS-A. U ulici svake godine budepogazeno bar jedno dete jer je u blizini skola, i ovaj problem shvacam daleko ozbiljnije nego ostale mane elektr. vozila od kojih bi sto pre voleo da vozim jednog gradskog ne hybrida vec elektricno only vozilo

Autor lok 05 Maj 2010, 22:34

Ovaj problem je bar lako rešiti. Obavežete vozače da unajme nekog da ide ispred automobila i upozorava pešake da nailazi električno vozilo. Na taj način bi rešili i problem nezaposlenosti. Inače to je već bilo u Engleskoj.

Autor berik 05 Maj 2010, 23:10

@berik

yeah right... seoski dobosar... navici ce se ljudi

nema bre istrcavanja!!

drugo - nisu EVovi besumni - kotrljaju se tockovi i to se cuje ... samo se treba navici...

Autor joca 06 Maj 2010, 10:46

Sta ce biti sa pesacima koji nabiju slusalice u usi i slusaju muziku ?

Autor Bane 12 Maj 2010, 09:59