home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

General Motors će opozvati 198.000 vozila Hummer H3 i H3T koji su proizvedeni između 2006. i 2010. godine.

Naime, problemi sa Hummerima koji će biti opozvani su u rešetki hladnjaka motora koja se nalazi na poklopcu motora. Rešetka se može odvojiti, pa čak i otrgnuti sa automobila tokom vožnje. Ova rešetka je na modelu H3 samo ukras pa nema stvarnu funkciju. 

Ukoliko se problematični komad otrgne sa vozila tokom vožnje, lako može pogoditi drugo vozilo i izazvati veću štetu i dovesti u opasnost bezbednost putnika, objasnili su razloge povlačenja iz GM-a. 

Za dobrovoljni opoziv vozila GM se odlučio nakon što su primili dve tužbe u SAD-u i tri u Japanu. Od ukupnog broja opozvanih vozila, 164.000 se nalazi u SAD-u.

Marka Hummer je trenutno u postupku ukidanja nakon što je početkom godine propao pokušaj prodaje Hummera kineskom kupcu.

Izvor : Index.hr

Foto : Hummer
 



čitanja : 965



Komentari

Posto sluzi samo za ukras moze i da otpadne!

Autor milan 06 Maj 2010, 14:48

Na Jugicu resetka sa poklopca motora ne moze nikako da otpadne :-)

Autor Martin 06 Maj 2010, 14:56

Pa Jugo je bolje napravljen od ovog tenka sto se raspada na putu!

Autor milan 06 Maj 2010, 18:00

Kada sam bio mali, kineski "limeni" autići su imali takve "nilovane maske" koje su same otpadale ...

Autor Moron 06 Maj 2010, 18:05