home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Mazda Motor Corporation i Ford Motor Company  nastavljaju da investiraju u zajedničku fabriku pick-up vozila na Tajlandu.

Uz zajedničku investiciju od 350 miliona američkih dolara zajednička fabrika AutoAllinace Thailand (AAT) biće spremna za proizvodnju nove generacije pick-up modela, čiji početak proizvodnje je planiran za sredinu 2011. godine. Mazda i Ford već proizvode svoje modele Mazda BT-50 i Ford Ranger u AAT, a ova investicija dokaz je dugoročnog planiranja kada je reč o pogonu u Rejongu (Rayong) na Tajlandu.

Ova investicija namenjena je modernizaciji proizvodnih pogona, a planirana su i dodatna školovanja i obuka zaposlenih. Na ovaj način biće obezbeđeni najviši standardi kada je reč o proizvodnji nove generacije pick-ip-a u AAT-u. Ukupna investicija od 1995. godine, kada su Mazda i Ford započeli saradnju na zajedničkom projektu na Tajlandu, iznosi više od 1,85 milijardi američkih dolara.


Proizvodnja automobila u AAT-u koji je 50-50 joint venture firma između Mazde i Forda, započela je 1998. godine. Milionito vozilo proizvedeno u AAT-u izašlo je sa proizvodne trake 2007. godine. Danas Mazda i Ford iz ove fabrike isporuče pick-up vozila u preko 130 zemalja sveta. Osim ovoga, od 2009. godine Mazda i Ford u AAT-u na Tajlandu proizvode i modele Mazda2 i Ford Fiesta za tržište jugoistočne Azije, kao i za druga tržišta.

PR Mazda


čitanja : 874



Komentari