home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Infiniti se našao na udaru brojnih kritika nakon objavljivanja odluke da će promeniti imena cele palete svojih modela u oznake koje će sadržati slova Q i QX. Kako bi odgovorio kritičarima, Infinitijev predsednik Johan de Nysschen objavio je saopštenje u kome objašnjava da je odluka kompanije bila neophodna.

Nysschen je tako izjavio da se Infiniti priprema za pravu tržišnu ofanzivu i masivno izbacivanje novih modela, a to predstavlja problem jer ‘nema dovoljno prigodnih alfanumeričkih kombinacija koje već nisu zaštićene od strane drugih proizvođača’.

Nysschen je istaknuo da je korišćenje oznake zapremine motora u imenu pojedinog modela zbunjujuće jer bi, npr., buduća limuzina vrhunskih performansi opremljena 3,0 litarskim V6 motorom od 550KS dobila oznaku M30 te bi se tako činilo da je slabija od M56 modela koji koristi 5,6 litarski V8 agregat od 420KS.

Johan de Nysschen je napomenuo da se klijenti lako bune i ne mogu prepoznati hijerarhiju u paleti pa misle da su imena modela proizvoljna. Iako objašnjenje neće zadovoljiti baš sve, Nysschen je priznao da je odluka ‘teška, ali čvrsta’, kao i to da će kompaniji omogućiti svetliju budućnost.

Izvor: Mojauto.net



čitanja : 701



Komentari